Featured post

Pearse Celtic v Kilreen Celtic 08.03.08


CORK AUL FIXUTRES
Friday 19th October Ko 7.45pm
New Balance FAI Junior Cup 3rd Round
Leeview Ah v Blarney Utd, Mayfield Community School, Marc Barry
Saturday 20th October Ko 2,00pm Unless Otherwise Stated
New Balance FAI Junior Cup 3rd Round
Bohemians v Village Utd, Fairfield, Richard Murphy
Lakewood Ath  v Midleton FC, Ovens, M.Barry
Rathcoole Rovers v Tramore Ath, Rathcoole, P.Buckley
Greenwood FC v Glenthorn Celtic, Leaghanamore. V.Coonan
Macroom FC v Douglas Hall, Murray Field, J.Lenihan
Dunbar Celtic v Grattan Utd, Deerpark School, G.Duffy
Planet Cork FC v Buttevant, Mayfield Community School 2.30pm, CBSL
St Michaels Cup Quarter Finals
Central Rovers v Corkbeg, Central Pk, M.O’Flaherty
Glen Celtic v City Wanderers, Glen Pk, T.Cotter
Saxone Cup 1st Round
Churchvilla v Glenthorn Celtic, Kilboy Cloyne, D.Daunt
Presidents Cup 1st Round
Killumney Utd v UCC B, The Farm, J.O’Connor
Premier League
Knocknaheeny Celtic v Innishvilla, Kilmore Rd, D.Keeler
AUL 1A
Cloughduv Celtic v Donoughmore Ath, Fr O Driscoll Pk, T.Callanan
AUL 2
Knockraha v Blackpool Celtic, Gaca Ptiches Brooklodge, B.Forde
Hibernians v Blackstone Rovers, Shanbally, B.Noonan
AUL2A
Kilmichael Rovers v Bweeng Celtic, Kilmichael, B.O’Regan
AUL 3
Innishvilla v Los Zarcos, Knockncurra, Innishannon, G.Dolan
AUL 3A
St John Boscos v Pearse Celtic, Dungourney, K.Szatkowski
Sunday 21st October Ko 10.45am Unless Otherwise Stated
New Balance FAI Junior Cup 3rd Round
Waterloo FC v Rylane Celtic, Whitechurch Community Centre, Richard Murphy
Coachford v Kanturk, The Glebe, T.Thompson
St John Boscos v Passage FC, Dungourney 2.00pm, V.Coonan
Cathedral Celtic v Carrigaline Utd B, Fairfield, P.Buckley
St Michaels Cup Quarter Finals
 UCC A v CFC Banteer, The Farm, G.Duffy
Springfield v Temple Utd, Pat O Brien Pk, M.Barry
Premier League
Carrigtwohill Utd v Pearse Celtic, Balyadam Pk, T.Cotter
AUL 1A
Strand Utd v Fairview, Ballyanley, B.O’Regan
AUL 2
Grattan Utd v Carrigtwohill Utd, O Neill Pk, J.Lenihan
AUL 2A
Knocknaheeny Celtic v Richmond, Kilmore Rd, G.Dolan
AUL 3
Ballinhassig v Macroom, Gortnaglough, K.Szatkowski
Lakewood Ath v Ard Na Laoi, Ovens 2.00pm, M.O’Flaherty
AUL 3A
Grangevale v Greenmount Rangers, Grangevale Pk, B.Noonan
Watergrasshill Utd v Parkview Celtic, Skehanagh, T.Callanan


Comments