Featured post

Mayfield United Photographs Part 2

AUL Results and corrected Fixtures

RESULTS
Thursday, 5 April 2018
AUL 2:
Knocknaheeney Celtic B 3 Castleview 3;
Hibernians v Churchvilla (off);
Blackpool Celtic 1 Carrigtwohill United B 3;
Richmond 1 Central Rovers 1.
AUL 3:
Buttevant B 1 Los Zarcos 6;
Innishvilla B 0 Kilmichael Rovers 3;
Macroom B 4 Lakewood Athletic B 1;
Greenwood B 2 Ard-na-Laoi 2;
Bweeng Celtic 1 Killumney United 1, (abandoned after 50 minutes).
AUL 3A:
Greenmount Rangers 1 South Coast Athletic 1;
UCC B 3 Knockraha B 1;
Grattan United B 2 Parkview Celtic 0;
St John Bosco B 0 Watergrasshill United 1.


Friday, 13 April 2018 – K/o 7.45 p.m. (unless otherwise stated)
Premier League:
Carrigtwohill United A v Glenthorn Celtic A, Ballyadam Pk, 6.30 p.m., K.Callanan
Premier A League:
Buttevant A v Macroom A, Buttevant, T.Kelleher
AUL 1A:
City Wanderers v Corkbeg, CIT Bishopstown, Liam Murphy
Saturday, 14 April 2018 - K/o 2 p.m.
City Challenge Cup Quarter-final:
Knocknaheeney Celtic B /Blackstone Rovers v Dunbar Celtic, Venue Later, M.O’Flaherty
County Cup Quarter Final:
Los Zarcos v Hibernians/Churchvilla, Town Pk, Millstreet, Liam Murphy
Premier League:
Innishvilla A v Knocknaheeney Celtic A, Knocknacurra, Innishannon, J.Lenihan
Grattan United A v Coachford, O’Neill Pk, K.Callanan
Village United v Pearse Celtic A, Silverheights Pk, Finbarr Murphy
Premier A League:
Rylane Celtic v Bohemians, Rylane, P.Buckley
AUL 1:
Rathcoole Rovers v Tower FC, Rathcoole, T.Cotter
AUL 1A:
UCC A v Cathedral Celtic, The Farm, D.Keeler
AUL 2:
Central Rovers v CFC Banteer, Central Pk, Richard Murphy
AUL 3:
Macroom B v Innishvilla B, Town Pk, G.Duffy
AUL 3A:
Knockraha b v Parkview Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, J.O’Connor
Hillington v South Coast Athletic, Popham’s Road, D.Daunt
Sunday, 15 April 2018 - K/o 10.45am (unless otherwise stated)
City Challenge Cup Third Round:
Greenwood B/Blackpool Celtic v Lakewood Athletic B, Venue Later, T.Thompson
City Challenge Cup Quarter-final:
Glenthorn Celtic B v Fairview/Temple United, Glenthorn Pk, P.Buckley
County Cup Quarter-final:
Strand United/Springfield v Waterloo, Venue Later, T.Kelleher
Premier A League:
St John Bosco A v Kanturk, Billy Ahern Field, Paddocks Midleton, 2 p.m., D.Coleman
AUL 1A:
Springfield v Pearse Celtic B, Pat O’ Brien Pk, Provisional A.Buttimer
AUL 2:
Knocknaheeney Celtic B v Carrigtwohill United B, Kilmore Rd, Provisional, B.O’Regan
AUL 3:
Buttevant B v Ard-na-Laoi, Buttevant, P.O’Sullivan
AUL 3A:
UCC B v St John Bosco B, The Farm, 2 p.m., B.Forde
Watergrasshill United v Greenmount Rangers, Skehanagh, M.O’Flaherty
Tuesday, 17 April 2018 - K/o 6.30 p.m. sharp (unless otherwise stated)
Premier League:
Grattan United A v Village United, O Neill pk, D.Coleman
Innishvilla A v Glenthorn Celtic A, Knocknacurra, Innishannon, D.Keeler
Pearse Celtic A v Lakewood Athletic A, Lehenaghmore, K.Callanan
Coachford v Knocknaheeney  Celtic A, The Glebe, T.Cotter
Premier A League:
Leeview Athletic A v Bohemians, Mayfield Community School, 7.45pm, Liam Murphy
AUL 1:
Donoughmore Athletic v Strand United, Donoughmore, J.Lenihan
Blackstone Rovers v Cloughduv Celtic, Fairfield, Richard Murphy
Waterloo v Temple United, Whitechurch Community Centre, T.Kelleher
Tower FC v Fairview, Killowen, A.Buttimer
AUL 1A:
Corkbeg v Springfield, Whitegate, T.Thompson
Dunbar Celtic v Pearse Celtic B, Murphy's  Farm, P.Buckley
Wednesday, 18 April 2018 - K/o 6.30 p.m.
AUL 1A:
Cathedral Celtic v Knockraha A, Fairfield, D.Keeler
UCC A v Glenthorn Celtic B, The Farm J.O’Connor
Thursday, 19 April 2018 - K/o 6.30 p.m.
AUL 2:
Knocknaheeney Celtic B v Churchvilla, Kilmore Rd, G.Duffy
Carrigtwohill United B v Castleview, Ballyadam Pk, J.O’Connor
Blackpool Celtic v Leeview Athletic B, Popham’s RD, B.Forde
Richmond v Hibernians, Garrandarragh, Wilton,,, J.O’Leary
AUL 3:
Greenwood B v Buttevant B, Lehenaghmore, Richard Murphy
Los Zarcos v Kilmichael Rovers, Town Pk, Millstreet, B.O’Regan
Innishvilla B v Lakewood Athletic B, Knocknacurra, Innishannon, T.Cotter
Macroom b v Killumney United, Town Pk, A.Buttimer
AUL 3A:
Grattan United B v Hillington, O Neill Pk, J.Leniahn
Greenmount Rangers v St John Bosco B, Murphy's Farm, B.Noonan
Parkview Celtic v UCC A, Garryduff, T.Callanan
South Coast Athletic v Watergrasshill United, Shanbally, P.O’Keeffe


Comments