Featured post

Shandon Celtic v Grattan United 16.03.08


CORK AUL FIXTURES
Saturday 7th April Ko. 2.00pm
County Cup 3rd Round
Hibernians v Churchvilla / St John Boscos B, Shanbally, M.O’Flaherty
Premier League
Lakewood Ath v Grattan Utd, Ovens, Richard Murphy
Village Utd v Innishvilla, Silverheights Park, P.O’Sullivan
Glenthorn Celtic v Pearse Celtic, Glenthorn Pk, D.Keeler
Knocknaheeny Celtic v Coachford, Kilmore Rd, T.Cotter
Premier A League
Kanturk v Bohemians, Kanturk, A.Buttimer
Greenwood v Buttevant, Leaghanamore, Liam Murphy
Rylane Celtic v Macroom, Rylane, J.Lenihan
AUL 1
Cloughduv Celtic v Donoughmore Ath, Fr O’Driscoll Pk, G.Duffy
AUL 1A
Knockraha v Dunbar Celtic, GACA Pitches Brooklodge, B.O’Regan
Corkbeg v Pearse Celtic, Whitegate, J.O’Connor
AUL 2
Churchvilla v Leeview Ath, Kilboy, Cloyne, Provisional, P.O’Sullivan
Richmond v CFC Banteer, Garrandarragh Wilton, J.O’Leary
AUL 3
Killumney Utd v Kilmichael Rovers, The Farm, P.O’Keeffe
Macroom v Buttevant, Town Pk, B.Forde
AUL 3A
Greenmount Rangers v Knockraha, Murphys Farm, T.Callanan
Sunday 8th April Ko. 10.45am Unless otherwise Stated
City Challenge Cup 1st Round
Greenwood v Blackpool Celtic, Leaghanamore, J.O’Connor
City Challenge Cup 3rd Round
Grattan Utd B v Cathedral Celtic, O’Neill Pk, Liam Murphy
Fairview v Temple Utd, Fairfield, K.Callanan
Knocknaheeny Celtic B v Blackstone Rovers, Kilmore Rd, G.Duffy
County Cup 3rd Round
Strand Utd v Springfield, Ballyanley, M.O’Flaherty
Corinthians Cup 1st Round
Carrigtwohill Utd B v Ard Na Laoi, Ballyadam Pk, T.Thompson
AUL 1
Waterloo v Tower FC, Whitechurch Community Centre, Richard Murphy
AUL 1A
Glenthorn Celtic v UCC, Glenthorn Pk, T.Kelleher
AUL 2
Castleview v Central Rovers, O’Sullivan Pk, 2,00pm, P.Buckley
AUL 3
Innishvilla v Bweeng Celtic, Knocknacurra, Innishannon, B.Forde
Ballinhassig v Los Zarcos, Gortnaglough, B.O’Regan
AUL 3A
UCC v Southcast Ath, The Farm, 2.00pm, J. O’Leary
Watergrasshill Utd v Grangevale, Skehanagh, D.Daunt
Parkview Celtic v Hillington, Garryduff, P.O’Keeffe
Tuesday 10th April Ko 6.30pm Sharp Unless Otherwise Stated
Premier League
Grattan Utd v Pearse Celtic, O’Neill Pk, D.Coleman
Knocknaheeny Celtic v Village Utd, Kilmore Rd, K.Callanan
Lakewood Ath v Glenthorn Celtic, Ovens, T.Kelleher
Innishvilla v Coachford, Knockncurra, Innishannon , Finbarr Murphy
Premier A League
Buttevant v Kanturk, Buttevant, 7.45pm, J.Lenihan
Greenwood v Bohemians, Leaghanamore, Richard Murphy
St John Boscos v Leeview Ath, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, P.Buckley
AUL 1
Temple Utd v Donoughmore Ath. Temple Pk. A.Buttimer
Strand Utd v Tower FC, Ballyanly, D.Keeler
AUL 1A
UCC v Springfield, The Farm , G.Duffy
Cathedral Celtic v Corkbeg, Fairfield, T.Thompson
Wednesday 11th April Ko. 6.30pm Sharp
AUL 1A
Glenthorn Celtic v Knockraha, Glenthorn Pk, T.Cotter
Thursday 12th April Ko 6.30pm Sharp
AUL 2
Knocknaheeny Celtic v Central Rovers, Kilmore Rd, J.Lenihan
Churchvilla v Carrigtwohill Utd, Kilboy, Cloyne, J.O’Connor
Hibernians v Blackpool Celtic, Shanbally, B.Forde
Richmond v Leeview Ath, Garrandarragh, Wilton,  P.Buckley
AUL 3
Los Zarcos v Bweeng Celtic, Town Pk, Millstreet, A.Buttimer
Ard Na Laoi v Macroom, Leemount, D.Coleman
Ballinhassig v Innishvilla, Gortnaglough, B.O’Regan
Greenwood v Kilmichael Rovers, Leaghanamore, T.Kelleher
Lakewood Ath v Buttevant, Ovens, Liam Murphy
AUL 3A
St John Boscos v Parkview Celtic, Billy Ahern Field Paddocks, Midleton, P.O’ Keeffe
Greenmount Rangers v Hillington, Murphys Farm, J.O’Leary
Grattan Utd v Southcoast Ath, O’Neill Pk, K.Callanan
UCC  v Watergrasshil Utd, The Farm, T.Callanan


Comments