Featured post

Shandon Celtic v Grattan United 16.03.08


CORK AUL FIXTURES
Friday 30th March Ko 7.45pm unless otherwise Stated
Corinthians Cup 1st Round
Leeview Ath B v Springfield, Mayfield Community School, J.O’Connor
Premier A League
Buttevant v St John Boscos, Buttevant, Liam Murphy
AUL 1
Donoughmore Ath v Blackstone Rovers, Donoughmore, 6.30pm, T.Kelleher
Saturday 31st March Ko. 2.00pm
AOH Cup Quarter Finals
Kanturk v Grattan Utd A / Cathedral Celtic , Kanturk, Finbarr Murphy
Knocknaheeny Celtic A v Glenthorn Celtic A, Kilmore Rd, P.Buckley
County Cup 1st Round
Churchvilla v St John Boscos B, Kilboy, Cloyne, D.Coleman
County Cup Quarter Finals
Knockraha A v Carrigtwohill Utd B, GACA Ptiches, Brooklodge, Richard Murphy
CFC Banteer v Tower FC, Rathcoole, B.O’Regan
Premier League
Innishvilla v Lakewood Ath, Knocknacurra, Innishannon, D.Keeler
Premier A Leage
Macroom v Bohemians, Murray Field, T.Cotter
AUL 1A
Dunbar Celtic v UCC, Murphys Farm, A.Buttimer
Pearse Celtic v City Wanderers, Leaghanamore, J.Lenihan
AUL 2
Hibernians v Castleview, Shanbally, D.Daunt
AUL 3
Kilmichael Rovers v Macroom, Kilmichael, M.O’Flaherty
AUL 3A
Hillington v Knockraha, Pophams Rd, B.Forde
Sunday 1st April Ko. 10.45am Unless otherwise Stated
Aoh Cup Quarter Final
Coachford v Village Utd, The Glebe, K.Callanan
Corinthians Cup 1st Round
Bweeng Celtic v Fairview, Bweeng Sports Field, G.Duffy
Ballinhassig v Cloughduv Celtic, Gortnaglough, B.O’Regan
Watergrasshill Utd v Southcoast Ath, Skehanagh, M.O’Flaherty
Greenwood B v Cathedral Celtic, Leaghanamore, Provisional, J.O’Connor
Waterloo v Richmond, Whitechurch Community Centre, T.Thompson
Grangevale v Innishvilla B, Grangevale Pk, D.Daunt
Knocknaheeny Celtic B v Glenthorn Celtic B, Kilmore Rd, P.O’Keeffe
Premier League
Carrigtwohill Utd v Pearse Celtic, Ballyadam Pk, D.Coleman
AUL 1
Strand Utd v Temple Utd, Ballyanley, Liam Murphy
AUL 3
Buttevant v Killumney Utd, Buttevant, P.O’Sullivan
Ard Na Laoi v Los Zarcos, Leemount, T.Callanan
AUL 3A
Grattan Utd v Greenmount Rangers, O’Neill Pk, J.O’Leary
UCC v Parkview Celtic, The Farm, 2.00pm, B.Forde
 Tuesday 3rd April Ko. 6.30pm Sharp
Premier League
Carrigtwohill Utd v Grattan Utd, Ballyadam Pk, K.Callanan
Pearse Celtic v Knocknaheeny Celtic, Leaghanamore, Finbarr Murphy
Glenthorn Celtic v Innishvilla, Glenthorn Pk, D.Coleman
Village Utd v Lakewood Ath, Silverheights Pk, P.Buckley
Premier A League
Kanturk v Macroom, Kanturk, T.Kelleher
AUL 1
Donoughmore Ath v Tower FC, Donoughmore, J.Lenihan
Blackstone Rovers v Temple Utd, Fairfield, T.Cotter
Strand Utd v Cloughduv Celtic, Ballyanley, Richard Murphy
Waterloo v Rathcoole Rovers, Whitechurch Community Centre, A.Buttimer
AUL 1A
Dunbar Celtic v Cathedral Celtic, Murphys Farm, D.Keeler
Springfield v Glenhtorn Celtic, Pat O Brien Pk, Liam Murphy
UCC v City Wanderers, The Farm, G.Duffy
Corkbeg v Knockraha, Whitegate, T.Thompson
Thursday 5th April Ko. 6.30pm Sharp Unless Otherwise Stated
AUL 2
Knocknaheeny Celtic  v Castleview, Kilmore Rd, T.Kelleher
Hibernians v Churchvilla, Shanbally, P.Buckley
Blackpool Celtic v Carrigtwohill Utd, Pophams Field, B.Forde
Richmond v Central Rovers, Garrandarragh, Wilton, Richard Murphy
 AUL 3
Buttevant v Los Zarcos, Buttevant, 7.45pm, D.Daunt
Innishvilla v Kilmichael Rovers, Knocknacurra Innishannon, J.O’Leary
Macroom v Lakewood Ath, Town Pk, P.O Keeffe
Greenwood v Ard Na Laoi, Leaghanamore, T.Callanan
Bweeng Celtic v Killumney Utd, Bweeng Sports Field, B.O’Regan
AUL 3A
Greenmount Rangers v Southcoast Ath, Murphys Farm, G.Duffy
UCC v Knockraha, The Farm, J.O’Connor
Grattan Utd v Parkview Celtic, O’Neill Pk, J.Lenihan
St John Boscos v Watergrasshill Utd, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, T.Thompson


Comments