Featured post

Pearse Celtic v Kilreen Celtic 08.03.08

Fixtures for W\E 15th Oct 2017

CORK AUL FIXTURES
Friday 13th October Ko 7.45pm
Munster Junior Cup 1st Round
Leeview Ath B v Cathedral Celtic, Mayfield Community School, Provisonal, T.Thompson
St Michaels Cup 2nd Round
City Wanderers v Waterloo, CIT Bishopstown, P.Buckley
AUL 2
Leeview Ath v Churchvilla, Mayfield Community School, Provisional, T.Thompson
Saturday 14th October Ko 2.00pm
Munster Junior Cup 1st Round
Bohemians v Grattan Utd, Fairfield, K.Callanan
Kilmichael Rovers v Glenthorn Celtic / Village, Kilmichael, T.Kelleher
Munster Junior Cup 2nd Round
Kanturk v Los Zarcos / Coachford, KantUrk, A.Buttimer
AOH Cup 2nd Round
UCC A v Parkview Celtic, The Farm, M.O’Flaherty
President Cup 2nd Round
Los Zarcos v Southcoast Ath, Town Pk, Millstreet, Provisional, B.O’Regan
Premier League
Innishvilla v Village Utd, Knocknacurra, Innishannon, Provisional, J.Lenihan
Knocknaheeny Celtic v Lakewood Ath, Kilmore Rd, D.Coleman
Pearse Celtic v Carrigtwohill Utd, Leaghanamore, Finbarr Murphy
AUL 1
Tower FC v  Fairview, Killowen, T.Cotter
Donoughmore Ath v Blackstone Rovers, Donoughmore, D.Keeler
AUL 1A
Corkbeg v Prease Celtic, Whitegate, P.Buckley
Dunbar Celtic v Knockraha, Garryduff, J. O’Conner
AUL 2
Central Rovers v Knocknaheeny Celtic, Central Pk, B.Forde
Hibernians v Carrigtwohill Utd, Shanbally, Liam Murphy
Richmond v CFC Banteer, Garrandarragh Wilton, B.Noonan
AUL 3A
Greenmount Rangers v St John Boscos, Murphys Farm, P.Hennessy
Sunday 15th October Ko 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 2nd Round
Riverstown FC v Macroom B, GACA Pitches Brooklodge, MSL
Munster Junior Cup 1st Round
Stand Utd v Cathedral Celtic, Ballyanley, Provisional, T.Thompson
Premier A League
Crescent Ath v Leeview Ath, Temple Pk, J.Lenihan
St John Boscos v Buttevant, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, 2.00pm, K.Callanan
Macroom v Greenwood, Murray Field, A.Buttimer
AUL 1
Temple Utd v Cloughduv Celtic, Temple Pk, Liam Murphy
Strand Utd v Rathcoole Rovers, Ballyanley, Provisional, Finbarr Murphy
AUL 2
Blackpool Celtic v Castleview, Pophams RD, G.Duffy
AUL 3
Ard Na Laoi v Innishvilla, Leemount, P.O’Sullivan
Ballinhassig v Killumney Utd, Gort Na Glough, D.Daunt
Lakewood Ath v Bweeng Celtic, Ovens, 2.00pm, T.Callanan
AUL 3A
Grangevale v Watergrasshill Utd, Grangevale Pk, J.O’Leary
Grattan Utd v Knockraha, O’Neill Pk, P.O’Keeffe
UCC v Hillington, The Farm , 2.00pm, B.Noonan


Comments