Featured post

Mayfield United v Leeds 23.02.08

CORK AUL FIXTURES
Friday 20th October Ko. 7.45pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Buttevant v Ringmahon Rangers, Buttevant, K.Callanan
Leeview Ath A v Lakewood Ath A, Mayfield Community School, Liam Murphy
AUL1A
City Wanderers v Pearse Celtic, CIT Bishopstown, J.O’Connor
Saturday 21st October Ko. 2.00pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Innishvilla v Macroom B / Riverstown FC, Knocknacurra, Innishannon, P.Buckley
AOH Cup 2nd Round
UCC A v Parkview Celtic, The Farm, G.Duffy
Richmond v UCC B, Garrandarragh, Wilton, M.O’Flaherty
Premier League
Village Utd v Coachford, Silverheights Pk, D.Coleman
Premier A League
Rylane Celtic v Macroom, Rylane, J,Lenihan
Kanturk v Crescent Ath, Kanturk, Finbarr Murphy
AUL 1
Donoughmore Ath v Temple Utd, Donoughmore, D.Keeler
Coughduv Celtic v Tower FC, Fr O’Driscoll Pk, T.Cotter
Rathcoole Rovers v Blackstone Rovers, Rathcoole, A.Buttimer
AUL 1A
Dunbar Celtic v Glenthorn Celtic, Garryduff, B.Forde
AUL 2
Hibernians v Castleview, Shanbally, J.O’Connor
CFC Banteer v Leeview Ath, Banteer Sports Field, B.O’Regan
Churchvilla v Knocknaheeny Celtic, Whitegate, B.Noonan
AUL 3
Los Zarcos v Killumney Utd, Town Pk, Millstreet , D.Daunt
Greenwood v Buttevant, Leaghanamore, T.Callanan
AUL 3A
Hillington v Knockraha, Pophams road, J.O’Leary
Greenmount Rangers v Southcoast Ath, Murphys Farm, P.O’Keeffe
Sunday 22nd October Ko 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 3rd Round
Waterloo v Grattan Utd A, Whitechurch Community Centre, T.Thompson
Cathedral Celtiic v Strand Utd, Fairfield, Finbarr Murphy
St John Boscos A v Knocknaheeny Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks Midleton. 2.00pm, P,Buckley
Wilton Utd / UCC A v Glenthorn Celtic, Venue Later, MSL
Springfield v Pearse Celtic A. Pat O’Brien Pk, D.Coleman
Rockmount FC v Greenwood, Rockmount Pk, MSL
AUL 3
Ballinhassig v Bweeng Celtic, Gortnaglough, P.O’Sullivan
Ard Na Laoi v Kilmichael Rovers, Leemount, J.O’Leary
AUL 3A
Watergrasshill Utd v St John Boscos, Skehanagh, P. O Keeffe


Comments