Featured post

Wilton United v Park United 01.03.08

AUL Fixtures 29/9-1/10

Friday, 29 September 2017 - K/o 7.45 p.m.
FAI Junior Cup Second Round:
Leeview Athletic B v Pearse Celtic A, Mayfield Community School, Finbarr Murphy
Buttevant FC v South Coast Athletic, Buttevant, Liam Murphy
Saturday, 30 September 2017 - K/o 2 p.m. (unless otherwise stated)
FAI Junior Cup Second Round:
Glenthorn Celtic  A v Macroom A, Glenthorn Pk, D. Coleman
Knockraha FC v Cork County Council, GACA Pitches, Brooklodge, Finbarr Murphy
Innishvilla A  v Kanturk , Knocknacurra, Innishannon, Liam Murphy
Lakewood Athletic A v Coachford, Ovens, T. Kelleher
Grattan United v Ringmahon Rangers B, O’Neill Pk, P. Buckley
Macroom B v Riverstown FC, Town Pk, D. Keeler
Knocknaheeney Celtic v Carrigtwohill United, Kilmore Rd, T. Cotter
Los Zarcos v Bunratty Town, Town Pk, Millstreet, A. Buttimer
Carrigaline Utd B v Clougduv Celtic, Ballea Pk, 3 p.m., MSL
Dell Emc v Greenwood, Emc Grounds, 2.30 p.m., BL
St Marys AFC v Dunbar Celtic, St Marys Pk, MSL
AUL 1:
Donoughmore Athletic v Rathcoole Rovers, Donoughmore, M. O’Flaherty
AUL 1A:
Corkbeg v City Wanderers, Whitegate, J. O’Connor
AUL 2:
Central Rovers v Churchvilla, Central Pk, B. Forde
Richmond v CFC Banteer, Garrandarragh , Wilton, B. Noonan
AUL 3:
Killumney United v Buttevant B, The Farm, P. Hennessy
Kilmichael Rover v Ballinhassig, Kilmichael, B. O’Regan
AUL 3A:
Greenmount Rangers v Hillington, Murphy’s  Farm, J. O’Leary
Sunday, 1 October 2017 - K/o 10.45am (unless otherwise stated)
FAI Junior Cup Second Round:
Waterloo FC v Tower FC, Whitechurch Community Centre, J. Linehan
Bweeng FC v Strand United, Bweeng Sports Field, B. O’Regan
Castleview v Leeview Athletic A, O’Sullivan Pk, 2 p.m., P. Buckley
St John Bosco A v Rylane Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, 2 p.m., D. Coleman
Dunmanway Town FC v Cathedral Celtic, Dunmanway, 12.00 p.m., WCL
AOH Cup Second Round:
Ard-na-Laoi v Bohemians, Leemount, G. Duffy
AUL 1:
Fairview v Temple United, Fairfield, M. O’Flaherty
AUL 2:
Blackpool Celtic v Hibernians, Popham’s Road, J. O’Connor
Carrigtwohill United B v Knocknaheeney Celtic B, Ballyadam Pk, T. Thompson
AUL 3:
Greenwood B v Innishvilla B, Lehenaghmore, B. Forde
AUL  3A:
Grangevale v St John Bosco B, Grangevale Pk, P. O’Keeffe
Parkview Celtic v Knockraha B, Garryduff, P. O’Sullivan
Watergrasshill United v Grattan United B, Skehanagh, B. Noonan

Comments