Featured post

Passage v Rylane Celtic 02.03.08

CORK AUL FIXTURES
Saturday 15th April Ko. 200pm Unless Otherwise Stated
County Cup Quarter Final
Rathcoole Rovers v Buttevant, Rathcoole, Liam Murphy
Premier League
Grattan Utd v Glenthorn Celtic, O Neil Pk, Richard Murphy
Coachford v Park Utd, The Glebe, D.Deady
Blarney St Ath v Glen Celtic, Temple Pk, Paul O’Sullivan
Village Utd v Innishvilla, Silverheights Pk, Finbarr Murphy
Premier A League
Kanturk v Boehemians, Kanturk, J.Lenihan
Greenwood v Lakewood Ath, Leaghanamore , 3.00pm, E.McNally
AUL 1
Tower Fc v Blackstone Rovers, Killowen, M.O’Flaherty
AUL 1A
Greenmount Rangers  v Cathedral Celtic, Murphys Farm, D.Fogarty
AUL 2
Donoughmore Ath v Hibernians, Donoughmore, P.Hennessy
CFC Banteer v Richmond, Banteer Sports Field, C.Braganza
AUL 2A
Park Utd v City Wanderers, Brigown, Tony Murphy
AUL 3
Central Rovers v Los Zarcos, Central Pk, S.Madine
Macroom v Ballinhassig, Town Pk, PJ Ahern
AUL 3A
Southcoast Ath v Churchvilla, Shanbally, J.O’Leary
Knockraha v Leeview Ath, GACA Pitches, Brooklodge, T.Callanan
Sunday 16th April Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Premier League
Carrigtwohill Utd v Pearse Celtic, Ballyadam Pk, A.Buttimer
Premier A League
Macroom v Knocknaheeny Celtic, Murray Field, T.Cotter
Springfield v Rylane Celtic, Pat O’Brien Pk, D.Deady
AUL 1
Strand Utd v Waterloo, Ballyanley, G.Duffy
AUL 1A
St John Boscos v UCC, Billy Ahern Field, Paddocks Midleton, 2.00pm ,Tony Thompson
AUL 2A
Glenthorn Celtic v Corkbeg, Glenthorn Pk, Peter O’Sullivan
AUL 3A
Greenwood v Watergrasshill Utd, Leaghanamore, Yves Kriwan
Parkview Celtic v UCC, Garryduff, M.Doody
Tuesday 18th April Ko. 6.30pm Sharp unless Otherwise Stated
Premier League
Glen Celtic v Grattan Utd, Glen Pk, Finbar Murphy
Park Utd v Glenthorn Celtic, Brigown, E.NcNally
Coachford v Blarney St Ath, The Glebe, Richard Murphy
Premier A League
Crescent Ath v Macroom, Regional Pk, Paul O’Sullivan
AUL 1
Buttevant v Cloughduv Celtic, Buttevant, 7.45 pm, T.Thompson
Tower FC v Rathcoole Rovers, Killowen, T.Cotter
Fairview v Strand Utd, Fairfield, J.Lenihan
AUL 1A
Dunbar Celtic v Knockraha, Murphys Farm, P.Hennessy
AUL 2A
Carrigtwohill Utd v City Wanderers, Ballyadam Pk, C.Braganza
Glenthorn Celtic v Blackpool Celtic, Glenthorn Pk, M.O’Flynn
AUl 3A
Southcoast Ath v Parkview Celtic, Shanbally, T.Callanan
Thursday 20th April Ko 6.30 pm Sharp
AUL 1
Blackstone Rovers v Waterloo, Fairfield, A.Buttimer
AUL 2
Hibernians v Pearse Celtic, Shanbally, G.Duffy
AUL 2A
Park Utd v Castleview, Brigown, P.Hennessy
AUL 3
Grattan Utd v Knocknaheeny Celtic, O’Neill Pk, Pj Ahern
Macroom v Temple Utd, Town Pk, Tony Murphy
AUL 3A
UCC v Watergrasshill Utd, The Farm, J.O’Leary

  

Comments