Featured post

Shandon Celtic v Grattan United 16.03.08

CORK AUL FIXTURES
Friday 10th March Ko. 7.45pm
AOH Cup 4th Round
City Wanderers v Hibernians, CIT Bishopstown, Liam Murphy
County Cup 2nd Round
Buttevant v Los Zarcos, Buttevant, Tony Murphy
Saturday 11th March Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Corinthians Cup 2nd Round
UCC A v Knocknaheeny Celtic B, The Farm, M.O’Flaherty
Knockraha B v Dunbar Celtic, GACA Pitches Brooklodge, M.O’Flynn
Premier League
Park Utd v Coachford, Brigown, T.Cotter
Village Utd v Grattan Utd, Silverheights Pk, D.Deady
Blarney St Ath v Glen Celtic, Temple Pk, Paul O’Sullivan
Premier A League
Knocknaheeny Celtic v Kanturk, Kilmore Rd, E.McNally
AUL 1
Blackstone Rovers v Tower FC, Fairfield, Richard Murphy
Rathcoole Rovers v Fairview, Rathcoole, T.Thompson
Cloughduv Celtic v Strand Utd, Fr O’Driscoll Pk, D.Fogarty
AUL1A
Greenmount Rangers v Leeview Ath, Murphys Farm, Liam Murphy
AUL 2
Donoughmore Ath v Richmond, Donoughmore, C.Braganza
Pearse Celtic v CFC Banteer, Leaghanamore, G.Duffy
AUL 2A
Corkbeg v Park Utd, Whitegate, P.Hennessy
AUL 3A
Southcoast FC v Parkview Celtic, Shanbally, PJ Ahern
St John Boscos v Greenwood, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, T.Callanan
Carrigaline Utd v Watergrasshil Utd, Ballea Pk, 5.00pm, Peter O’Sullivan
Churchvilla vLeeview Ath, Kilmoy, Cloyne, J.O’Leary
Sunday 12th March Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
AOH Cup 4th Round
Dillons Cross Ath v Innishvila, Silverheights Pk, D.Deady
Bohemians v Rylane Celtic, Fairfield, E.Mc Nally
Premier League
Springfield v Lakewood Ath, Pat O’Brien Pk, Richard Murphy
Crescent Ath v Macroom, Regional Pk, T.Cotter
AUL 1A
St John Boscos v Cathedral Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, 2.00pm, D.Fogarty
AUL 2A
Blackpool Celtic v Hillington, Pophams Field, J.Lenihan
Castleview v Carrigtwohill Utd, O’Sullivan Pk, Finbar Murphy
AUL 3
Grattan utd v Ballinhassig, O’Neill pk,,Yves Kriwan
Waterloo v Macroom, Whitechurch, Community Centre, M.Doody
Bweeng Celtic v Central Rovers, Bweeng Sports Centre, Ton

Comments