Featured post

Passage v Rylane Celtic 02.03.08

CORK AUL FIXTURES
Thursday  12th May Ko. 8.00pm
Premier League
Blarney St Ath v Coachford, Mayfield Community School, D.Cronin
Saturday 14th May Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
City Challenge Cup Semi Final
UCC A v Knocknaheeny Celtic / Crescent Ath, The Farm, M.Barry
Premier League
Glenthorn Celtic v Kilreen Celtic, Genthorn Pk, P.Buckley
Grattan Utd v Park Utd, O’Neill Pk, Ray Murphy
Premier A League
Greenwood v Rylane Celtic, Leaghanamore, Richard Murphy
Macroom v Springfield, Murray Field, J.O’Reilly
AUL 1
Bohemians v Blackstone Rovers, Fairfield, K.O’ Keeffe
AUL 1A
Strand Utd v Greenmount Rangers, Ballyanley, M.O’Flaherty
St John Boscos v Knocknaheny Celtic, Billy Ahern Field Field, Paddocks, Midleton, Provisional, D.Daly
Richmond v Lakewood Ath, Garrandarragh , Wilton,
AUL 2
Hibernians v Dunbar Celtic, Shanbally, T.Callanan
Hillington v Grangevale, Pophams Field, P. O’Sullivan
AUL 3
Donoughmore Ath v Ballinhassig, Donoughmore,
AUL 3A
Knockraha v Glen Celtic, GACA Pitches, Brooklodge
Sunday 15th May Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Corinthians Cup 2nd Round
De Courcey Albion v Innishvilla B / Southcoast FC, Ballinadee, M.O’Flaherty
Premier A League
Cathedral Celtic v Glen Celtic ,Fairfield, M.Barry
Innishvilla v Dillons Cross Ath, Knocknacurra, Innishannon, Ray Murphy
AUL 1
Crescent Ath v Rathcoole Rovers, Regional Pk, Provisional D.Coleman
Fairview v Waterloo, Fairfield, 2.00pm D.Coleman
AUL 2A
Watergrasshill Utd v Newmarket Town, Skehanagh, P.Buckley
CFC Banteer v Park Utd, Banteer Sports Field, 2.00pm, J.O’Reilly
Corkbeg v Cloughduv Celtic, Whitegate, 2.00pm, D.Cronin
AUL 3
Castlelack v Blackpool Celtic, Castlelack, 2.00pm, M.O’Flaherty
Bweeng Celtic v Los Zarcos, Bweeng Sports Centre, Yves Kriwan
Parkview Celtic v Ard Na Laoi, Garryduff, M.Doody
AUL 3A
Pearse Celtic v Temple Utd, Leaghanamore, K.O’Keeffe
St John Boscos  v UCC, Billy Ahern  Field, Paddocks Midleton, T.Callanan
Grattan Utd v City Wanderers, O’Neill Pk, P.O’Sullivan
Tuesday 17th May Ko. 7.00pm
Premier League
Village Utd v Park Utd, Silverheights Pk, D.Coleman
Kilreen Celtic v Grattan Utd, Murphys Farm, Richard Murphy
Coachford v Carrigtwohill Utd, The Glebe, Ray Murphy
Pearse Celtic v Blarney St Ath, Leaghanamore, M.Barry
Premier A League
Springfield v Glen Celtic, Pat O’Brien Pk, J.O’Reilly
Innishvilla v Macroom, Knocknacurra, Innshannon, D.Cronin
AUL 1
Fairview v Buttevant, Fairfield, P.Buckley
Crescent Ath v Waterloo, Regional Pk, K.O’Keeffe
AUL 1A
Knocknahenny Celtic v UCC, Kilmore Rd, D.Daly
Lakewood Ath v Greenmount Rangers, Ovens, A.O’Connell
St John Boscos v Strand Utd, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, Yves Kriwan
AUL 2
De Courcey Albion v Hibernians, Ballinadee, Pat Hennessy
Wednesday 18th May Ko 7.00pm
AUL 1
Bohemians  v Castleview, Fairfield, D.Daly
AUL 2
Innishvilla v Glenvale, Knocknacurra, Innishannon, Yves Kriwan
AUL 2A
Park Utd v Cloughduv Celtic, Brigown, Pat Hennessy
AUL 3A
St John Boscos v City Wanderers, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, K.O’Keeffe
Thursday 19th May Ko. 7.00pm
Premier League
Park Utd v Blarney St Ath, Brigown, Richard Murphy
Premier A League
Cathedral Celtic v Springfield, Fairfield, Ray Murphy
 AUL 1A
Strand Utd v Knocknaheehy Celtic, Ballyanley, D.Coleman
AUL 2
Dunbar Celtic v Glenthorn Celtic, Murphys Farm, D.Cronin
Grangevale v Carrigtwohill Utd, Grangevale Pk, A.O’Connell
AUL 2A
Newmarket Town v Corkbeg, Rathcoole, M.Barry
Watergrasshill Utd v Tower FC, Skehanagh, Pat Hennessy
Waterloo v CFC Banteer, Whitegate Community Center, D.Daly
AUL 3
Strand Utd v Macroom, Ballyanley, T.Callanan
Ard Na Laoi v Castllack, Leemount , Tony Murphy
Los Zacos v Parkview Celtic, Town Pk, Millstreet, N.Cunneen
Donoughmore Ath v Greenwood, Donoughmore, P.Buckley
AUL 3A
Southcoast FC v Glen Celtic ,Pfizer Pk, Yves Kriwan
Pearse Celtic v Grattan Utd, Leaganamore, J.O’Reilly



     

Comments