Featured post

Passage v Rylane Celtic 02.03.08

CORK AUL FIXTURES
Saturday 28th May Ko. 2.00pm Unless otherwise Stated
Corinthians Cup Semi Final
Carrigtwohill Utd B / Lakwood Ath v Strand Utd A / Greenmount Rangers, Venue Later, M.O’Flaherty
Premier League
Coachford v Park Utd, The Glebe, J.O’Reilly
Kilreen Celtic v Carrigtwohill Utd, Murphys Farm, Ray Murphy
Pearse Celtic v Village Utd, Leaghanamore, P.Buckley
Premier A League
Knockraha v Glen Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, D.Coleman
AUL 1
Fairview v Crescent Ath, Fairfield, 1.30pm, M.Barry
Blackstone Rovers v Buttevant, Fairfield, 4.30pm, D.Conin
AUL 1A
St John Boscos v Knocknaheeny Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, Richard Murphy
AUL 2
Hibernians v Glenthorn Celtic, Shanbally, Pat Hennessy
AUL 2A
Park Utd v CFC Banteer, Brigown, Jonathan Hennessy
Newmarket Town, v Corkbeg, Rathcoole, P.O’Sullivan
AUL 3A
Pearse Celtic v City Wanderers, Leaghanamore, 5.00pm, P.Buckley
Sunday 29th May Ko. 10.45 AM Unless otherwise Stated
AUL 2
Carrigtwohill Utd v De Courcey Albion, Ballyadam Pk, Provisional, M.Doody
AUL 3
Castlelack v Parkview Celtic, Castlelack, 2.00pm, Pat Hennessy
Blackpool Celtic v Donughmore Ath, Pophams Field, Ray Murphy
Strand Utd v Los Zarcos, Ballyanley, P.O’Sullivan
Pearse Celtic v City Wanderers, Leaghanamore, D.Coleman
Premier A League
Cathedral Celtic v Dillon Cross Ath, Fairfield, D.Cronin
Monday 30th May Ko. 7.00pm
Corinthains Cup Quarter Final
Hibernians / Tower FC v De Courcey Albion / Bohemians, Venue Later, D.Cronin
Premier League
Blarney St Ath v Park Utd, Mayfield Community School, P.Buckley
AUL 1
Knocknaheeny Celtic v Strand Utd, Kilmore Rd, Richard Murphy
Fairview v Blackstone Rovers, Fairfield, J.O’Reilly
Waterloo v Bohemians, Whitechurch  Community Centre, Provisional, K.O’Keeffe
AUL 1A
Richmond v Greenmount Rangers, Garrandarragh, Wilton, M.Barry
Lakewood Ath v St John Boscos, Ovens, D.Colemen
AUL 2A
Cloughduv Celtic v Tower FC, Fr O’Driscoll Pk, Ray Murphy
Waterloo v CFC Banteer, Whitechurch Community Centre , provional, P.Hennessy
Newmarket Town v Watergrasshill Utd, Rathcoole, T.Callanan
Thursday 2nd June Ko. 7.00pm
AUL 1
Bohemians v Buttevant, Fairfield, P.Buckley
AUL 2
De Courcey Albion v Hillington, Ballinadee, K.O’Keeffe
 AUL 2A
Waterloo v CFC Banteer, Whitechurch Community Centre , provional, P.Hennessy
Park Utd v Cloughduv Celtic, Brigown, J.O’Reilly
Saturday 4th June Ko. 2.00pm
AUL 1
Waterloo v Bohemians,Whitechurch Community Centre, Provisional,  K. O’Keeffe




Comments