Featured post

Grattan United v Kilmallock 03.02.08

CORK AUL FIXTURES
Friday 20th May Ko. 7.00 pm Unless Otherwise Stated
City Challenge Cup Semi Final
Leeview Ath v  Bohemians, Mayfield Community School,7.45pm  D.Cronin
Premier League
Grattan Utd v Carrigtwohill Utd, O’Neill Pk, M.Barry
Pearse Celtic v Kilreen Celtic, Leaghanamore, Ray Murphy
AUL 1
Blackstone Rovers v Castleview, Fairfield, P.Buckley
Saturday 21st May Ko. 2.00pm
County Cup Semi Finals
CFC Banteer v Tower FC, Banteer Sports Field, Ray Murphy
St John Boscos A v Buttevant, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, P.Buckley
Corinthians Cup Quarter Final
Hillington v Greenmount Rangers, Pophams Field, K.O’Keeffe
Dunbar Celtic v Lakewood Ath, Murphys Farm, Provisional, Jonathan Hennessy
Premier League
Glenthorn Celtic v Park Utd, Glenhorn Pk, Richard Murphy
Premier A League
Kanturk v  Dillon Cross Ath, Kanturk, J.O’Reilly
Greenwood v Glen Celtic, Leaghanamore, M.Barry
AUL 1
Fairview v Waterloo, Fairfield, Pat Hennessy
AUL 1A
Knocknaheeny Celtic v Strand Utd, Kilmore Rd, D.Coleman
AUL 2
Hibernians v Glenvale, Shanbally, M.O’Flaherty
Dunbar Celtic v Grangevale, Murphys Farm, Provisional, Jonathan Hennessy
AUL 2A
Corkbeg v Park Utd, Whitegate, D.Daly
AUL3
Strand Utd v Ballinhassig, Balyanley, T.Callanan
AUL 3A
Knockraha v Grattan Utd, GACA Pitches, Brooklodge, P.O’Sullivan
Sunday 22nd May Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Corinthians Cup Quarter Final
Carrigtwohill Utd B v Lakewood Ath, Ballyadam Pk, Provisional, Pat Hennessy
Premier A League
Springfield v Innishvilla, Pat O’Brien Pk, D.Cronin
AUL2A
Watergrasshill Utd v Waterloo, Skehanagh, Jonathan Hennessy
AUL 3
Castlelack v Los Zarcos, Castlelack, 2.00pm, Yves Kriwan
AUL 3A
Glen Celtic v City Wanderers, Glen Pk, M.Doody
Monday 23rd May Ko. 7.00pm Unless Otherwise Stated
Corinrthians Cup Quarter Final
De Courcey Albion / Southcoast v Bohemians, Venue Later, 6.30pm. K.O’ Keeffe
Premier League
Coachford v Grattan Utd , The Glebe, Ray Murphy
Pearse Celtic v Carrigtwohill Utd, Leaghanamore, D.Coleman
Premier A League
Rylane Celtic v Macroom, Rylane, J,O’Reilly
Cathedral Celtic v Dillons cross Ath, Fairfield, P.Buckley
AUL 1
Buttevant v Crescent Ath, Buttevant, D.Cronin
AUL 1A
UCC v St John Boscos, The Farm, Richard Murphy,
Leeview Ath v Richmond, Mayfield Community School, M.Barry
Tuesday 24th May Ko 7.00pm Unless Otherwise Stated
Corinthians Cup Quarter Final
Hibernians v Tower FC, Shanbally, 6.30pm, D.Daly
Premier League
Kilreen Celtic v Park Utd, Murphys Farm, A.Buttimer
Premier A League
Springfield v Cathedral Celtic, Pat O’Brien Pk, D,Keeler
AUL 1A
Greenmount Rangers v Knocknaheeny  Celtic, Murphys Farm, Pat Hennessy
AUL 2A
CFC Banteer v Watergrasshill Utd, Banteer Sports Field, T.Callanan
Wednesday 25th May Ko 7.00pm
Premier A League
AUL 2
Glenvale v De Courcey Albion , Mayfield Utd Pk, Yves Kriwan
Grangevale v Innishvilla, Grangevale Pk, D.Coleman
Hillington v Carrigtwohill Utd, Pophams Field, J. O’Reilly
AUL 3
Macroom v Ballinhassig, Town Pk, T.Callanan
Los Zarcos v Ard Na Laoi, Town Pk Millstreet,, K.O’Keeffe
Parkview  Celtic v Greenwood, Garryduff, Pat Hennessy
Castlelack v Donoughmore Ath, Castlelack, Ray Murphy
AUL 3A
Grattan Utd v Pearse Celtic, O’Neill Pk, P.Buckley
Thursday 26th May Ko. 7.00pm
Premier League
Pearse Celtic v Park Utd, Leaghanamore, M.Barry
Premier A League
Macroom v Dillons Cross Ath, Murray Field, A.O’Connell
Glen Celtic v Innishvila, Glen  Pk, Richard Murphy
AUL 1
Bohemians v Fairview, Fairfield, T.Cotter
Waterloo v Buttevant, Whitechurch Community Centre, Ray Murphy
AUL 1A
Knocknaheeny Celtic v Lakewood Ath, Kilmore Rd, J.O’Reilly
Leeview Ath v Strand Utd, Mayfield Community School, D.Coleman
Greenmount Rangers v UCC, Murphys farm, D.Cronin
AUL 2A
Newmarket Town v Tower FC, Rathcoole, P.Buckley
Waterloo v Park Utd, Whitechurch Community Centre, K.O’Keeffe
CFC Banteer v Corkbeg, Banteer Sports Field, Yves Kriwan


Comments