Featured post

Shandon Celtic v Grattan United 16.03.08

CORK AUL FIXTURES
Friday 26th February Ko. 7.45pm
AOH Cup 3rd Round
Buttevant v Coachford, Buttevant, S.O’Connell
AOH Cup 4th Round
Blarney St Ath v Knocknaheeny  Celtic, Mayfield Community School, M.Barry
AUL 3A
City Wanderers v Carrigaline Utd, CIT Bishopstown, Jonathan Hennessy
Saturday 27th February Ko 2.00pm
Mossie Linnane League Cup Semi Finals
Carrigtwohill Utd A v Pearse Celtic A, Ballyadam Pk, Ray Murphy
Village Utd v Kilreen Celtic, Silverheights Pk, D.Coleman
AOH Cup 4th Round
Blackstone Rovers v Donoughmore Ath, Fairfield, J.O’Reilly
Glenthorn Celtic A v Park Utd A, Glenthorn Pk, M.Barry
Saxone Cup Quarter Final
Newmarket Town v Glenthorn Celtic B, Rathcoole, P.Buckley
City Challenge Cup 1st Round
Dunbar Celtic v Castleview, Murphys Farm, Jonathan Hennessy
County Cup 1st Round
Richmond v Macroom B, Garrandarragh Wilton, D.Daly
St John Boscos B v Waterloo B, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, Pat Hennessy
Premier A League
Glen Celtic v Cathedral Celtic, Glen Pk, Ken Hennessy
Greenwood v Rylane Celtic, Leaghanamore, Richard Murphy
Innishvilla v Macroom, Knocknacurra , Innishannon D.Cronin
Kanturk v Knocknacurra, Kanturk, S.O’Connell
AUL 1A
Lakewood Ath v UCC, Ovens, M.O’ Flaherty
Greenmount Rangers v St John Boscos, Murphys Farm. K.Keeffe
AUL 2A
Corkbeg v Tower FC, Whitegate, T.Callanan
AUL 3
Strand Utd v Blackpool Celtic, Ballyanley, P.O’Sullivan
Sunday 28th February Ko 10.45am Unless Other Stated
AOH Cup 3rd Round
De Courcey Albion v Grattan Utd A, Ballinadee, D.Cronin
St Michaels Cup Quarter Final
Waterloo A v Crescent Ath, Whitechurch Community Centre, D.Coleman
City Challenge Cup 1st Round
Temple Utd v Hillington, Temple Pk, P.Buckley
Fairview v Bohemians, Fairfield, Ray Murphy
Premier A League
Springfield v Dillons Cross Ath, Pat O Brien Pk, Ken Hennessy
AUL 1A
Strand Utd v Leeview Ath, Ballyanley, Richard Murphy
AUL 2
Grangevale v Glenvale, Grangevale Pk, J.O’Reilly
Carrigtwohill Utd v Hibernains, Ballyadam Pk, M.O’Flaherty
AUL 2A
Park Utd v Cloughduv Celtic, Brigown, K.O’Keeffe
Watergrasshill Utd v CFC Banteer, Skehenagh, Yves Kriwan
AUL 3
Parkview Celtic v Los Zarcos, Garryduff, T.Callanan
Ballinhassig v Greenwood, Gortnglough, P.O’Sullivan
Bweeng Celtic v Castlelack, Bweeng Sport Centre, Pat Hennessy
AUL 3A
Grattan v UCC, O’Neill Pk, M.Doody
Pearse Celtic v Southcoast FC, Leaghanamore, S.O’Connell
Glen Celtic v Churchvilla, Glen Pk, Jonathan Hennessy


Comments