Featured post

Leeside v Newcastle West 24.02.08

CORK AUL FIXUTRES
Friday 18th September Ko. 7.45 pm
Munster Junior Cup 1st Round
Blarney St Ath v Tower FC, Mayfield Community School, Ray Murphy
City Wanderers v Pearse Celtic B, CIT Bishopstown, Pat Hennessy
Saturday 19th September Ko 2.00pm
Munster Junior Cup Preliminary Round
Knockraha FC v Dunbar Celtic, GACA Pitches Brooklodge, M.Barry
Munster Junior Cup 1st Round
Coachford v Cathedral Celtic, The Glebe, S.O’Connell
Blackstone Rovers v Strand Utd, Fairfield, P.Buckley
Rathcoole Rovers v Knocknaheeny Celtic, Rathcoole, D.Cronin
Pearse Celtic A v Waterloo A, Leaghanamore, D.O’Mahony
Donoughmore Ath v Park Utd, Donoughmore, Ken Hennseey
Glen Celtic v Carrigaline Utd, Glen Pk, T.Long
Premier League
Kilreen Celtic v Village Utd, Murphys Farm, J.O’Reilly
AUL 1A
Richmond v Leeview Ath, Garrandarragh, Wilton, D.Coleman
AUL 2
Hillington v De Courcey Albion, Pophams Field, D.Buckle
Hibernians v Carrigtwohill Utd, Shanbally, D.Daly
AUL 2A
Waterloo v Newmarket Town, Whitechurch Community Centre, M.O’Flaherty
Corkbeg v Cloughduv Celtic, Whitegate, P.Walsh
AUL 3A
Temple Utd v UCC, Temple Pk, K.O’Keeffe
Southcoast FC v Churchvilla, Pfizer Pk, S.Moynihan
Sunday 20th September Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 1st Round
KIllumney Utd v Grattan Utd A, The Farm, Ray Murphy
Munster Junior Cup Preliminary Round
Ard Na Laoi v Innishvilla, Leemount, Yves Kriwan
Buttevant v Kanturk, Buttevant, S.O’Connell
Munster Junior Cup 1st Round
Grangevale v Greenmount Rangers, Grangevale Pk, D.O’Mahony
Dillons Cross Ath v Rylane Celtic, Silverheights Pk, D.Coleman
 Springfield v Watergrasshill Utd, Pat O’Brien Pk, M.Barry
Castleview v Glenthorn Celtic A, O’Sullivan Pk, 2.00pm, T.Long
Glenvale v Castlelack, Temple Pk, T.Thompson
Fairview v St John Boscos, Fairfield, Richard Murphy
AUL 3
Ballinhassig v Macroom, Gortnaglough, A.Browne
Blackpool Celtic v Los Zarcos, Pophams Field, M.Doody
Bweeng Celtic v Greenwood, Bweeng Sports Centre, Jonathan Hennessy



Comments