Featured post

Grattan United v Ballyvolane 15.03.08

CORK AUL FIXTURES
Friday 9th January Ko 7.45pm
City Challenge Cup 2nd Round
Leeview Ath v Glen Celtic B, Mayfield Community School, Tony Thompson
AUL 1A
Buttevant v Waterloo, Buttevant, Finbar Murphy
Saturday 10th January Ko. 2.00pm, Unless Otherwise Stated
AOH Cup 3rd Round
Central Rovers v UCC A, Central Pk, Liam Murphy
City Challenge Cup 2nd Round
Fairview v Greenmount Rangers, Fairfield, D.O’Mahony
County Cup 2nd Round
Park Utd B v Los Zarcos, Brigown, J.Walsh
Tower FC v Corkbeg, Killowen, S.Madine
Richmond v Castlelack, Garrandarragh, Wilton, R.Crean
CFC Banteer v Bweeng Celtic, Banteer Sports Centre, B.Buckley
Premier League
Grattan Utd v Park Utd, O’Neill Pk, Pat Murphy
Glenthorn Celtic v Coachford, Glenthorn Pk, Paul O’Sullivan
Premier A League
Village Utd v Dillons Cross Ath, Silverheights Pk, D.Deady
AUL 1
Kanturk v Glenvale, Kanturk, D.Cronin
AUL 1A
Knockraha v Dunbar Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, Tony Murphy
AUL2A
Donoughmore Ath v Glanworth Utd, Donoughmore, G.Stephens
AUL 3
Waterloo v Macroom, Whitechurch Community Centre, Paul Braganza
Greenwood v Ard Na Laoi, Leaghanamore, Tony Thompon
Afton Villa v Parkview Celtic, Killeady, B.O’Regan
AUL 3A
Carrigaline Utd v Glen Celtic, Ballea Pk, 3.00pm, P.Hennessy
AUL 3B
Killumney Utd v Innishvilla, Killeady, H.McGovern
Strand Utd v Coachford, Ballyanley, D.Donovan
Sunday 11th January Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 6th Round
Kilreen Celtic v Crumlin Utd, CIT Bishopstown, 2.00pm, G.Stephens, D.O’Mahony,Paul O’Sullivan
City Challenge Cup 1st Round
Blackpool Celtic v Knocknaheeny Celtic, Temple Pk, D.Cronin
City Challenge Cup 2nd Round
Hillington v Blackstone Rovers, Hillington Pk, A.McDonagh
Bohemians v UCC B, Fairfield, Paul Braganza
Pearse Celtic B v Lakewood Ath, Leaghanamore, Finbar Murphy
Premier League
Glen Celtic v Greenwood, Glen Pk, Tony Murphy
Killumney Utd v Blarney St Ath, The Farm, E.Harte
Premier A League
Springfield v Carrigtwohill Utd, Pat O’Brien Pk, T.Cottor
Macroom v Castleview, Murray Field, Pat Murphy
Innishvilla v Cathedral Celtic, Knocknacurra, Innishannon, D.Deady
AUL 1
Strand Utd v Rylane Celtic, Ballyanley, John Thompson
AUL 2
Crescent Ath v Newmarket Town, Regional Pk, R. Crean
De Courcey Albion v Cloughduv Celtic, Ballinadee, J.Walsh
Ballincollig v Rathcoole Rovers, Regional Pk, B.Buckley
AUL 2A
Watergrasshill Utd v Shandon Celtic, Skehanagh, M.Doody
Grangevale v Glenthorn Celtic, Grangevale pk, B.O’Regan
AUL 3A
Carrigtwohill Utd v City Wanderers, Ballyadam Pk, Peter O Sullivan
St John Boscos v Temple Utd, Billy Ahern Field, Paddocks, Midl

Comments