Featured post

Leeside v Newcastle West 24.02.08

CORK AUL FIXTURES
Friday 30th January Ko. 7.45pm
AUL 3A
City Wanderers v Temple Utd, CIT Bishopstown, B.Buckley
Saturday 31st January Ko. 2.00pm
Munster Junior Cup 4th Round
Park Utd A v Riverstown Brooklodge, Brigown, Paul O’Sullivan, D.Deady, D.O’Mahony
City Challenge Cup 1st Round
Knocknaheeny Celtic v Blackpool Celtic, Kilmore Road, R.Crean
City Challenge Cup 2nd Round
Greenmount Rangers v Fairview, Murphys Farm, Tony Murphy
County Cup 3rd Round
Newmarket Town v St John Boscos C, Rathcoole, Liam Murphy
Strand Utd B v Corkbeg, Ballyanley, Paul Braganza
Premier League
Glenthorn Celtic v Greenwood, Glenthorn Pk, G.Stephens
Blarney St Ath v Pearse Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, D.Cronin
AUL 1
Kanturk v Rylane Celtic, Kanturk, J.Thompson
AUL 1A
Central Rovers v Knockraha, Central Pk, Finbarr Murphy
UCC v Richmond, The Farm, B.Buckley
St John Boscos v Dunbar Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks , Midleton, T.Cotter
AUL 2
Cloughduv v Crescent Ath, Fr O’Driscoll Pk, B.O’Regan
AUL 2A
Glen Celtic v Park Utd, Glen Pk, H.McGovern
AUL 3
Waterloo v Afton Villa, Whitechurch Community Centre, P.Hennessy
Greenwood v Macroom, Leaghanamore, D.Donovan
AUL 3B
Tower FC v Waterloo, Killowen, Peter O’Sullivan
Sunday 1st February Ko. 10.45 Am Unless Otherwise Stated
Premier League
Glen Celtic v Grattan Utd, Glen Pk, D.O’Mahony
Killumney Utd v Kilreen Celtic, The Farm, G.Stephens
Premier A League
Dillons Cross Ath v Cathedral Celtic, Silverheights Pk, John Thompson
Innishviila v Castleview, Knocknacurra, Innishannon, Tony Murphy
Macroom v Carrigtwohill Utd, Murray Field, E.Harte
Springfield v Village Utd, Pat O’Brien Pk, D.Deady
AUL1
Blackstone Rovers v Lakewood Ath, Fairfield, D.Cronin
AUL 1A
Waterloo v Buttevant, Whitechurch Community Centre, Paul O’Sullivan
AUL 2
Ballincollig v Ballinhassig, Regional Pk, Liam Murphy
De Courcey Albion v Leeview Ath, Ballinadee, Finbar Murphy
AUL 2A
Shandon Celtic v Donoughmore Ath, Pophams Field, Tony Thompson
AUL 3
UCC v Ard Na Laoi, The Farm, 2.00pm, D.Donovan
Castlelack v Parkview Celtic, Castlelack, P.Hennessy
AUL 3A
St John Boscos v Grattan Utd, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, S.Madine
Prease Celtic v Carrigtwohill Utd, Leaghanamore, H.McGovern
AUL 3B
Bweeng Celtic v Killumney Utd, Bweeng Sports Field, M.Doody
Los Zarcos v Innishvilla, Station Road, Millstreet, B.O’Regan


Comments