Featured post

Grattan United v Ballyvolane 15.03.08

CORK AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES
Friday 16th January Ko 7.45pm
AOH Cup 3rd Round
Buttevant v Glenthorn Celtic B, Buttevant, J.Walsh
AUL 2
Leeview Ath v Blackpool Celtic, Mayfield Community School, Liam Murphy
Saturday 17th January Ko. 2.00pm
Munster Junior Cup 4th Round
Glenthorn Celtic A v Ennis Town, O’Sullivan Pk, D.O’Mahony, Paul O’Sullivan, John Thompson
AOH Cup 3rd Round
Pearse Celtic A v Glen Celtic A, Leaghanamore, G.Stephens
Newmarket Town v Glen Celtic B, Rathcoole, Finbarr Murphy
Knocknaheeny Celtic v Carrigtwohill Utd B, Kilmore Road, R.Crean
Premier League
Blarney St Ath v Kilreen Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, Pat Murphy
Coachford v Grattan Utd, The Glebe, D.Deady
AUL 1
Kanturk v Lakewood Ath, Kanturk, D.Cronin
Blackstone Rovers v Fairview, Fairfield, T.Cottor
AUL 1A
Greenmount Rangers v Waterloo, Murphys Farm, Tony Thompson
St John Boscos v Richmond, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, Liam Murphy
Central Rovers v Dunbar Celtic, Central Pk, Paul Barganza
AUL 2
CFC Banteer v Ballinhassig, Banteer Sports Centre, B.Buckley
Cloughduv Celtic v Rathcoole Rovers, Fr O’Driscoll Park, B.O’Regan
AUL 2A
Park Utd v Donougmore Ath, Brigown, H.McGovern
AUL 3
Afton Villa v Ard Na Laoi, Killeady, P.Hennessy
AUL 3A
Temple Utd v Corkbeg, Temple Pk, D.Donovan
AUL 3B
Killumney Utd v Los Zarcos, Killeady, Peter O’Sullivan
Sunday 18th January Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 4th Round
Nenagh A v Castleview, Nenagh, 2.00pm, NTDL
Dungarvan Utd v Carrigtwohill Utd A, Dungarvan, 2.00pm, WDL
Clonakilty v Village Utd, Clonakilty, 2.00pm, WCL
Riverstown Brooklodge v Park Utd A, GACA Pitces, Brooklodge, MSL
AOH Cup 3rd Round
Crescent Ath v Rylane Celtic, Regional Pk, A.McDonagh
Killumney Utd A v Innishvilla B, The Farm, D.O’Mahony
Bweeng Celtic v Macroom B, Bweeng Sport Centre, R.Crean
City Challenge Cup 2nd Round
Grattan Utd B v UCC A, O’Neill Pk, Paul O’Sullivan
County Cup 2nd Round
Strand Utd A v Waterloo B, Ballyanley, Pat Murphy
Premier A League
Cathedral Celtic v Springfield, Fairfield, E.Harte
Innishvilla v Macroom, Knocknacurra, Innshannon, G.Stephens
AUL 2
Ballincollig v  De Courcey Albion, Regional Pk, D.Cronin
AUL 2A
Shandon Celtic v Glanworth Utd, Pophams Field, D.Deady
Hillington v Grangevale, Hillington Pk, Finbarr Murphy
AUL 3
Castlelack v Greenwood, Castlelack, Tony Thompson
Parkview Celtic v Waterloo, Garryduff, S.Madine
UCC v St John Boscos, The Farm,2.oopm, H.McGovern
AUL 3A
Pearse Celtic v St John Boscos, Leaghanamore, M.Doody
Glen Celtic v City Wanderers, Glen Pk, B.Buckley
AUL 3B
Coachford v Tower FC, Carrigadrohid, 2.00pm, P.Hennessy







Comments