Featured post

Passage v Rylane Celtic 02.03.08

CORK AUL FIXTURES

CORK AUL FIXTURES
Friday 12th December Ko. 7.45pm
AUL 1A
Buttevant v Waterloo, Buttevant, Liam Murphy
Saturday 13th December Ko. 2.00pm, Unless  Otherwise Stated
Keanes Jewellers  MFA League Champions Trophy Final
Park Utd A v St Michaels, Turners Cross, 7.00pm, D.Deady,P.Murphy, E.Harte,D.O’Mahony
AOH Cup 2nd Round
Kilreen Celtic v De Courcey Albion, Murphys Farm, J.Thompson
Glen Celtic B v Dunbar Celtic,Glen Pk, Finabar Murphy
Corinthians Cup 2nd Round
Waterloo C v Waterloo B, Whitechurch Community  Centre, R.Crean
Tepmle Utd v Carrigtwohill Utd B, Temple Pk, J.Walsh
Presidents Cup Semi Final
Carrigaline Utd v Tower FC, Ballea Pk, 3.00pm, T.Collins
City Challenge Cup 1st Round
Greenwood B v Lakewood Ath, Leaghanamore, B.Buckley
County Cup 2nd Round
Knockraha v Ballinhassig, GACA Pitches Brooklodge, Tony Thompson
Premier League
Coachford v Pearse Celtic, The Glebe, G.Stephens
Grattan Utd v Glenthorn Celtic, O’Neill Pk, Paul O’Sullivan
Premier A League
Castleview v Cathedral Celtic, O’Sullivan Pk, Tony Murphy
Village Utd v Macroom, Silverheights Pk, D.Cronin
AUL 1
Rylane Celtic v Kanturk, Rylane, Liam Murphy
AUL 1A
Central Rovers v Richmond, Central Pk, B.O’Regan
UCC v St John Boscos, The Farm, Paul Barganza
AUL 2
Cloughduv Celtic v Crescent Ath , Fr O’Driscoll Pk, Pat Hennessy
Newmarket Town v Leeview Ath, Rathcoole, H.McGovern
AUL 2A
Park Utd v Knocknaheeny Celtic, Brigown, S.Madine
AUL 3B
Innishvilla v Strand Utd, Konckncurra, Innishannon, D.Donovan
Sunday 14th December Ko. 10.45am Unless Otherwise stated
Corinthians Cup 2nd Round
Blackpool Celtic v Greenmount Rangers, Temple Pk, D.Cronin
UCC B v Killumney Utd B, The Farm, 2.00pm, Paul Braganza
Presidentcs Cup Semi Final
Pearse Celtic B v Macroom B, Leaghanamore, Christopher Brganaza
Premier League
Glen Celtic v Blarney St Ath, Glen Pk, Pat Murphy
Killumney Utd v Greenwood, Killeady, D.O’Mahony
Premier A League
Carrigtwohill Utd v Dillons Cross Ath, Ballyadam Pk, D.Deady
Springfield v Innishvilla, Pat O’Brien Pk, G.Stephens
AUL 1
Glenvale v Fairview, Regional Pk, E.Harte
Strand Utd  v Blackstone Rovers, Ballyanley, Paul O’Sullivan
AUL 2
Ballincollig v CFC Banteer, Regional Pk, A.MCDonagh
AUL 2A
Glanworth Utd v Watergrasshill Utd, Glanworth, J.Walsh
Shandon Celtic v Grangevale, Pophams Field, B.Buckley
Glenthorn Celtic v Hillington, Glenthorn Pk, Finabarr Murphy
AUL 3
Parkview Celtic v St John Boscos, Garryduff, M.Doody
Castlelack v Afton Villa, Castlelack, B. O’Regan
AUL 3A
St John Boscos v Grattan Utd, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, P.Hennessy
AUL 3B
Coachford v Bweeng Celtic, Carrigadrohid. 2.00pm, T.Collins


Comments