Featured post

Pat Coakley R.I.P.

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURES
Friday 24th October Ko . 7.45 pm Sharp
Saxone Cup 2nd Round
Leeview Ath v Glenthorn Celtic B, Mayfield Community School, J.Walsh
AUL 1A
Buttevant v Knockraha, Buttevant, Liam Murphy
Saturday 25th October Ko 3.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Oscar Traynor Trophy
Cork AUL v Desmond League, Turners Cross, 7.00pm, Pat Murphy, D.O’Mahony, G.Stephens
AOH Cup 2nd Round
Blarney St Ath v Ballinhassig, GACA Pitches, Brooklodge, Finbarr Murphy
Blackstone Rovers v Richmond A, Fairfield, J.Thompson
Pearse Celtic B v Central Rovers, Leaghanamore, R.Crean
Saxone Cup Quarter Finals
Knocknaheeny Celtic v Crescent Ath, Kilmore Road, Christopher Braganza
Newmarket Town v Cloughduv, Rathcoole, T.Collins
Donoughmore Ath v Watergrasshill Utd, Donoughmore, B.O’Regan
Premier A League
Village Utd v Cathedral Celtic, Silverheights Park, D.Deady
Castleview v Macroom, O’Sullivan Pk, Paul O’Sullivan
AUL 1
Rylane Celtic v Lakewood Ath, Rylane, D.Cronin
AUL 1A
Dunbar Celtic v UCC, Murphys Farm, B.Buckley
AUL 2
CFC Banteer v Rathcoole Rovers, Banteer Sports Centre, Paul Braganza
AUL 2A
Park Utd v Grangevale, Brigown, L.Murphy
AUL 3
Macroom v Greenwood, Town Pk, P.Hennessy
St John Boscos v UCC, Billy Ahern Field, The Paddocks, Midleton, H.McGovern
AUL 3A
Temple Utd v Carrigaline Utd, Temple Park, S.Madine
Corkbeg v Grattan Utd, Whitegate, Peter O’Sullivan
AUL 3B
Waterloo v Los Zarcos, Whitechurch Community Centre, D.Donovan
Sunday 26th October, Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
AOH Cup 2nd Round
Bweeng Celtic v City Wanderers, Bweeng Sports Centre, A.MC Donagh
Bohemians v Tower FC, Fairfield, E.Harte
St Michael Cup Quarter Final
Strand Utd A v Waterloo A, Ballyanley, Finbarr Murphy
AUL 1
Millstreet Celtic v Fairview, Town Pk, D.O’Mahony
AUL 2
De Courcey Albion v Blackpool Celtic, Ballinadee, T.Thompson
AUL 2A
Hillington v Glanworth Utd, Hillinton Pk, R.Crean
AUL 3
Afton Villa v Waterloo, Killeady, M.Doody
Parkview Celtic v Castlelack, Garryduff, R.Fitzgerald

AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Glen Celtic, Ballyadam Pk, T.Collins
AUL 3B
Coachford v Innishvilla, Carrigadrohid, 3.00pm, R.Fitzgerald
Killumney Utd v Strand Utd, Killeady, H.McGovern




Comments