Featured post

Grattan United v Ballyvolane 15.03.08

CORK AUL FIXTURES
Friday 10th October Ko. 7.45pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Leeview Ath v College Corinthians, Mayfield Community School, Paul O’Sullivan
Douglas Hall (MSL) v Grattan Utd A, Moneygourny, MSL
Saturday 11th October Ko. 2.00pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Park Utd A v Ringmahon Rangers, Brigown, D.Deady
Waterloo C / Blackstone Rovers v Innishvilla A, Venue Later, Pat Murphy
Glen Celtic A v Blarney St Ath, Glen Park, G.Stephens
Coachford A v Coughduv, The Glebe, D.O’Mahony
Tower FC v Passage, Killowen, D.Cronin
AOH Cup 2nd Round
Donoughmore Ath v Glenthorn Celtic A, Donoughmore, T.Cotter
CFC Banteer v Crescent Ath, Banteer Sports Field, J.Thompson
St John Boscos A v Macroom B, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, Finbarr Murphy
Corkbeg v Pearse Celtic A, Whitegate, Tony Thompson
Innishvilla B v Parkview Celtic, Knocknacurra, Innishannon, Liam Murphy
Sunday 12th October Ko .10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 3rd Cup
Avondale Utd v Watergrasshill Utd, Avondale Pk, MSL
Macroom A v Glen Celtic B, Murray Field, D.Cronin
Springfield v Kilreen Celtic, Pat O’Brien Pk, D.Deady
Cobh Wanderers v Carrigtwohill Utd A, Old Church Road, MSL
Dunber Celtic v Cork Eagles, Murphys Farm, 3.00pm, D.O’Mahony
Riverstown Brooklodge v Castleview, GACA Pitches, Brooklodge, MSL, Provisional
Cathedral Celtic v Castleview, Fairfield, Pat Murphy, Provisional
AOH Cup 2nd Round
Hillington v Strand Utd B, Hillington Pk, A.McDonagh
Dillon Cross Ath v Glenthorn Celtic B, Silverheights Pk, B.Buckley
UCC B v Greenwood B, The Farm, 3.00pm, T.Collins
Glanworth Utd v Newmarket Town, Glanworth, R.Crean
Park Utd B v Afton Villa, Brigown, Christopher Braganza
St John Boscos B v Shandon Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, B.O’Regan
AOH Cup 2nd Round
Carrigtwohill Utd B v Greenwood A, Ballyadam Pk, Paul Braganza
Ballincollig v Killumney Utd A, Regional Pk, G.Stephens
AUL 1A
Waterloo v UCC, Whitechurch Community Centre, E.Harte





Comments