Featured post

Leeside v Ballynanty 15.04.07

CORK AUL FIXTURES 
Friday 3rd October  KO  7.45pm
Munster Junior Cup 1st Round
Leeview Ath. V Fairview     Mayfield Community School    Pat Murphy
AUL  1A
Buttevent V Greenmount Rangers  Buttevent  Tony Murphy
Saturday 4th October  3.00pm
FAI Junior Cup 1st Round
Waterloo C  V Blackstone Rovers   Whitechurch Community Centre   D. Cronin
MFA Champions Trophy Q Finals
College Corrinthians V Park Utd A  Corinthians Park   MSL
Munster Junior Cup 1st Round
Coachford A  V Springfield   The Glebe  D O’ MAhony
Knocknaheeny Celtic V Watergrasshill Utd    Kilmore Road   Paul O’ Sullivan
Mossie Linnane Cup Q Finals
Glenthorn Celtic A  V  Innishvilla A   Glenthorn Park   E Harte
Kilreen Celtic V Grattan Utd A   Murphys Farm   D Deady
Pearse Celtic A  V Village Utd   Leghanamore   Pat Murphy
AOH Cup First Round
Blarney St. Ath. V Knockraha     GACA Pitch Brooklodge   G Stephens
St Michaels Cup  2nd Round
Richmond V Waterloo A     Garrandarragh   Wilton      T Cotter
Kanturk V Bohemians  Kanturk   John Thompson
Central Rovers v UCC A   Central Park     Liam Murphy
Saxone Cup  2nd Round
Park Utd B v Newmarket Town   Brigown    Finbar Murphy
Glen Celtic B V Cloughduv    Glen Park    Tony Thompson
Presidents Cup First Round
Strand Utd B  V Grattan Utd B    Ballyanley      C Braganza
Presidents Cup 2nd Round
Carrigaline Utd V Waterloo B  Ballea Pk    B O Regan
Tower v Greenwood B    Killowen      T Collins
AUL 1
Lakewood V Glenvale     Ovens          J  Walsh
Rylane Celtic V Strand Utd  Rylane    B Buckley
AUL  3A
Corkbeg  v Temple Utd   Whitegate        S Maddine
AUL  3B
Innishvilla V Killumney Utd        Knocknacurra      Innishannon       P Hennesy
Sunday 5th October   KO 10.45AM
FAI Junior Cup 1st Round
Riverstown Brooklodge B   v   Cathedral Celtic   GACA Pitches Brooklodge   MSL
Presidents Cup 2nd Round
Bweeng Celtic V City Wanderers  Bweeng Sports Centre   R Fitzgerald
St John Boscos B  v St John Boscos C   Billy Ahern Field Paddocks Midleton    Paul O Sullivan
Glen Celtic C V Afton Villa   Glen Park   D Deady
Premier
Killumney Utd V Glen Celtic  Killeady  G Stephens
Premier A
Macroom  v Dillons Cross Ath  Murrayfield    Tony Murphy
Aul 2
Crescent Ath  V Ballincollig   Regional Park   D O Mahony
De Courcey Albion V Ballinhassig     Ballinadee     D Cronin
Blackpool Celtic  V  Rathcoole Rovers  Temple Park    M Doody
AUL 2 A
Hillington V Glenthorn Celtic   Hillington Park    B Buckley
Glanworth Utd  V Shandon Celtic       Glanworth    Peter O Sullivan
AUL 3
Ard-Na-Laoi v UCC   Leemount    H Mc Govern
AUL 3B
Los Zarcos V Coachford   Station Road    Millstreet    D Donovan







Comments