Featured post

08.08.23 Castleview v Rathcoole Rvrs

CORK AUL FIXTURES
Friday 19th September Ko  7.45 pm
Munster Junior Cup Preliminary Round
Leeview Ath v Buttevant, Mayfield Community School, Tony Murphy
AUL 3A
City Wanderers v Pearse Celtic, CIT Bishopstown, P.Hennessy
Saturday 20th September Ko. 3.00pm
Munster Junior Cup Preliminary Round
Knocknaheeney Celtic v Coughduv, Kilmore Road, L.Buckley
Munster Junior Cup 1st Round
Castleview v Greenwood A, O Sullivan Pk, T.Cottor
Donoughmore Ath v Killumney Utd A, Donoughmore, D.Cronin
Kanturk v Blackstone Rovers, Kanturk, E.Harte
Dunbar Celtic v Glen Celtic B, Murphys Farm, Tony Murphy
Blarney St Ath v Cathedral Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, D.Deady
Temple Utd v Ballincollig, Temple Pk, Liam Murphy
Glen Celtic A v Tower FC, Glen Pk, Finbar Murphy
Pearse Celtic A v Greenmount Rangers, Leaghanamore, Pat Murphy
Richmond v Bweeng Celtic, Garrandarragh, Wilton, J.Thompson
Park Utd A v Greenwood B, Brigown, G.Stephens
Grattan Utd A v Marcoom A, O’Neill Pk, D.O’Mahony
Glenthorn Celtic A, Lakewood Ath, Glenthorn Pk, Paul O’Sullivan
AUL 1
Rylane Celtic v Millstreet Celtic, Rylane, Tony Thompson
AUL 1A
Central Rovers v  St John Boscos  Central Pk, J.Walsh
AUL 2
Newmarket v Ballinhassig, Rathcoole, B.O’Regan
CFC Banteer v Crescent Ath, Banteer Sports Field, B.Buckley
AUL 3A
St John Boscos v Glen Celtic, Billy Ahern Field, Paddocks, Midleton, R.Crean
AUL 3B
Innishvilla v Los Zarcos, Knocknacurra, Innishannon, T.Collins
Sunday 21st September Ko. 10.45am Unless  Otherwise Stated
Munster Junior Cup 1st Round
Glenvale v Kilreen Celtic, Pophams Field, L.Buckley
Blackpool Celtic v Grangevale, Temple Park, G.Stephens
Hillington v Village Utd, Hillington Pk, D,Deady
Strand Utd A v Waterloo C, Ballyanley, D.O’Mahony
Innishvilla A v Carrigtwohill Utd A, Knocknacurra, Inniishannon, Pat Murphy
AUL 1
Fairview v Bohemians, Fairfield, Paul O’Sullivan
AUL 1A
Waterloo v Knockraha, Whitechurch Community Centre, E,Harte
AUL 2
De Courcey Albion v Rathcoole Rovers, Ballinadee, R,Crean
AUL 2A
Watergrasshill Utd v Glenthorn Celtic, Skehanagh, Christopher Braganza
AUL 3
Parkview Celtic v Macroom, Garryduff, A.McDonagh
Castlelack v UCC, Castlelack, B. O’ Regan
Ard Na Laoi v Afton Villa, Leemount, M.Doody

AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Corkbeg, Ballyadam Pk, R.Fitzgerald
Grattan Utd v Carrigaline Utd, O’Neill Pk, H.McGovern
AUL 3B

Coachford v Waterloo, Carrigadrohid, 3.00pm, D.Donovan

Comments