Featured post

Pearse Celtic v Kilreen Celtic 08.03.08

CORK AUL FIXTURES
Saturday 30th August Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Group A
Glenthorn Celtic A v Cathedral Celtic, Glenthorn Pk, D.Deady
Group B
Macroom A v Coachford A, Murray Field, Paul O’Sullivan
Group D
Park Utd A v Carrigtwohill Utd A, Brigown, L.Buckley
AUL 1
Fairview v Strand Utd, Fairfield, D.Cronin
Rylane Celtic v Kanturk, Rylane, Pat Murphy
AUL 1A
St John Boscos v Buttevant, Billy Ahern Field, Midleton, D.O’Mahony
Knockraha v Central Rovers, GACA Pitches, Brooklodge, T.Thompson
Richmond v Waterloo, Garrandarragh,  Wilton K.Hennessy
Greenmount Rangers v Dunbar Celtic, Murphys Farm, John Thompson
AUL 2
CFC Banteer v Blackpool Celtic, Banteer Sports Field, B.Buckley
Rathcoole Rovers v Leeview Ath, Rathcoole, L.Murphy
Clougduv v Ballinhassig, Fr O Driscoll Pk, T.Collins
AUL 2A
Knocknaheeny Celtic v Shandon Celtic, Kilmore Road, Paul Braganza
AUL 3
Greenwood v Castlelack, Leaghanamore, D.Donovan
Macroom v Ard Na Laoi, Town Pk, H.McGovern
 AUL 3A
Corkbeg v City Wanderers, Whitegate, Christopher Brasganza
AUL 3B
Innishvilla v Coachford, Knokcnacurra, Innishannon, Finbar Murphy
Killumney Utd v Bweeng Celtic, Killeady, S.Madine
Waterloo v Strand Utd, Whitechurch Community Centre, N.Cuneen
Sunday 31st August Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Group A
Killumney Utd A v Grattan Utd A, Killeady, D.O’Mahony
Group B
Innishvilla A v Kilreen Celtic, Knocknacurra, Innshannon, Pat Murphy
Group C
Dillon Cross Ath v Glen Celtic A, Silverheight Pk, L.Buckley
Group D
Greenwood A v Village Utd, Leaghanamore, D.Deady
AUL 1
Glenvale v Bohemians, Pophams Field, G.Stephens
Millstreet Celtic v Blackstone Rovers, Town Pk, T.Cottor
AUL 2
De Courcey Albion v Newmarket Town, Ballinadee, Alan McDonagh
AUL 2A
Park Utd v Watergrasshill Utd, Brigown, Finbar Murphy
Glenthorn Celtic v Glen Celtic, Glenthorn Pk, B.O’Regan
Grangevale v Glanworth Utd, Grangevale Pk, T.Mazur
Hillington v Donoughmore Ath, Hillington Pk, Liam Murphy
 AUL 3
Parkview Celtic v Afton Villa, Deerpark National School, Peter O’Sullivan
St John Boscos v Waterloo, Billy Ahern Field, Midleton, Tony Thompson
AUL 3
Glen Celtic v Carrigaline Utd, Glen Pk, M.Doody
Grattan Utd v St John Boscos, O’Neill Pk, R.Fitzgerald
Temple Utd v Pearse Celtic, Temple Pk, N.Cuneen
AUL 3B
Los Zarcos v Tower FC , Station Rd, Millstreet, P,Hennessy
Tuesday 2nd September Ko 6.30 pm Sharp
Mossie Linnane League Cup
Group A
Cathedral Celtic v Killumney Utd, Fairfield, Pat Murphy
Group C
Glen Celtic A v Pearse Celtic A, Glen Pk, G.Stephens
Group D
Village Utd v Park Utd A, Silverheights Pk, D.Cronin





Comments