Featured post

Grattan United v Ballyvolane 15.03.08

CORK AUL FIXTURES
Friday 25th April Ko. 7.30 pm
Premier A League
Douglas Hall v Carrigtwohill Utd , Moneygourney, G.Stephens
AUL 1A
Buttevant v Millstreet Celtic, Buttevant, J.Gaffney
Saturday 26th April Ko 3.00pm Unless Otherwise Stated
City Challenge Cup Semi Final
Fairview v UCC A, Fairfield, T.Mazur
Glen Celtic B v Crescent Ath, Glen Pk, J.Gaffney
County Cup 3rd Round
CFC Banteer v  De Courcey Albion / St John Boscos C, Banteer Sports Centre, B.Dowling
County Cup Quarter Final
Richmond A v Knockraha, Garrandarragh, Wilton, 2.00pm, E.McNally
Hibernians v Waterloo A / Ballincollig,Shanbally, T.Tully
Corinthians  Cup 3rd Round
Lakewood Ath A v Carrigtwohill Utd B, Ovens, T.Kelleher
Premier League
Kilreen Celtic v Glen Celtic, Murphys Farm, D.O’Mahony
Blarney St Ath v Pearse Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, L.Buckley
Premier A League
Glenthorn Celtic v Grattan Utd, Glenthorn Park, J.Lyne
Macroom v Glenvale, Murray Field, R.Murphy
AUL 1A
Donoughmore Ath v Dunbar Celtic, Donoughmore, J.Lenihan
 AUL 2
Rylane Celtic v Blackpool Celtic, Rylane, D.Donovan
AUL 2A
St John Boscos v  City Wanderers, WaterRock Pk, K.Hennessy
Corkbeg v Central Rovers, Whitegate, S.Barry
AUL 3
Richmond v UCC, Ballyhank, Waterfall, J.Sweeney
Innishvilla v Ard Na Laoi, Knocknacurra, Innishannon, P.O’Sullivan
AUL3B
Ballinhassig v Los Zarcos, GortnaGlough, S.Madine
Coachford v Bweeng Celtic, Carrigadrohid, N.Cunneen
Sunday 27th April Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
Corinthians Cup 3rd Round
Castlelack v Strand Utd B, Castlelack, P.O’Sullivan
Dillons Cross Ath v Kanturk, Silverheights Pk, D.O’Mahony
Premier League
Killumney Utd v Coachford, The Farm, G.Stephens
Premier A League
Blackstone Rovers v Castleview, Fairfield, 2.00 pm K.Hennessy
AUL 1
Ballinhassig v Bohemians, Gortnaglough, D.Kleir
Cathedral Celtic v Watergrasshill Utd, Fairfield, B.Noonan
AUL 2
Strand Utd vAfton Villa, Ballyanley, G.Duffy
AUL 2A
Shandon Celtic v Park Utd, Pophams Field, T.Kelleher
Grangevale v Hillington, Grangevale Pk, S.Barry
AUL 3
Greenwood v Glenthorn Celtic, Leaghanamore, M.Doody
Parkview Celtic v Knocknaheeney Celtic, Pfizer Pk, B.Dowling
AUL 3A
Dunbar Celtic v Pearse Celtic, Murphys Farm, 3.00 pm, J.Gaffney
St John Boscos v Carrigaline Utd, Water Rock Pk, M.O’Connor
AUL 3B
Glanworth v Lakewood Ath, Glanworth, Alan McDonagh
Tuesday 29th April  Ko. 6.45pm Sharp
Premier League
Glen Celtic v Pearse Celtic, Glen Pk, J.Lyne
Greenwood v Park Utd, Leaghanamore, T.Tully
Innishvilla v Coachford, Koncknacurra, Innishannon, G.Stephens
Killumney Utd v Blarney St Ath, The Farm, E.McNallly
Springfield v Kilreen Celtic, Pat O Brien Pk, K.Hennessy
Premier A League
Blackstone Rovers v Glenthorn Celtic, Fairfield, R.Murphy
AUL 1
Dillons Cross Ath v Fairview, Silverheights Pk, J.Lenihan
AUL 3
Glenthorn Celtic v Ard Na Laoi, Glenthorn Pk. D.Donovan
St John Boscos v Richmond, Water Rock Pk, T.Kelleher
Castlelack v UCC, Castlelack, N.Cunneen
AUL 3A
Crescent Ath v Leeview Ath, Regional Pk, D.O’Mahony
 AUL 3B
Ballincollig v Coachford,  Regional Pk, J.Sweeney
Strand Utd v Bweeng Celtic, Ballyanley, B.Stark
Thursday 1st May Ko, 6.45pm Sharp
AUL 1
Fairview v Kanturk, Fairfied, L.Buckley
Lakewood Ath v Watergrasshill Utd, Ovens, B.Noonan
AUL 1A
Waterloo v UCC, Whitechurch  Community Centre, D.Kleir
Dunbar Celtic v Hibernians, Murphys Farm, G.Duffy
AUL 2
Blackpool Celtic v Afton Villa, Temple Pk, B.Dowling
De Courcey Albion v Rylane Celtic, Ballinadee, R.Crean
Macroom  v Strand Utd, Town Pk, N,Cunneen
Newmarket Town v CFC Banteer, Rathcoole, J.Sweeney
AUL 2A
St John Boscos v Corkbeg, Water Rock Pk, J.Lenihan
Grangevale v Glen Celtic, Grangevale Pk, T.Tully
Park Utd v Central Rovers, Brigown, J.Lyne
AUL 3A

Pearse Celtic v Carrigtwohill Utd, Leaghanamore, T.Kelleher

Comments