Featured post

08.08.24 Ballyvolane v Ballincollig


CORK AUL FIXTURES

Friday 21st March Ko. 7.30pm
AUL 1A
Buttevant v Waterloo, Buttevant, T.Kelleher

Saturday 22nd March Ko. 3.00pm
City Challenge Cup 2nd Round

Greenmount Rangers v Fairview, Murphys Farm, R.Murphy

Central Rovers v Blackpool Celtic / Dunbar Celtic B, Central Pk, S.Barry

UCC A v Bohemians, The Farm, E.McNally

County Cup 1st Round

Waterloo B v St John Boscos C, Whitechurch Community Centre, P.O’Sullivan

County Cup 2nd Round

Rathcoole Rovers v Hibernians, Rathcoole, T.Tully

Premier League

Kilreen Celtic v Coachford, Murphys Farm, G.Stephens

Pearse Celtic v Park Utd, Leaghanamore, D.O’Mahony

Blarney St Ath v Killumney Utd, GACA Pitches Brooklodge, J.Lyne

Premier A League

Blackstone Rovers v Carrigtwohill Utd, Fairfield, L.Buckley

AUL 1

Watergrasshill Utd v Ballinhassig, Skehenagh, T.Mazur

AUL 1A

Richmond v Dunbar Celtic, Garrandarragh, Wilton, D.Coleman

AUL 2

Rylane Celtic v Newmarket Town, Rylane, B.Dowling

AUL 2A

Park Utd v St John Boscos, Brigown, J.Gaffney

Glen Celtic v Grangevale, Glen Pk, B.Noonan

AUL 3

Knocknaheeny Celtic v Richmond, Kilmore Road, D.Donovan

AUL 3A

Carrigaline Utd  v St John Boscos, Ballea Pk, S.Madine

AUL 3B

Bweeng Celtic v Ballinhassig, Bweeng Sports Centre, N.Cuneen

Coachford v Los Zarcos, Carrigadrohid, R.Crean

Sunday 23rd March Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

City Challenge Cup 2nd Round

Crescent Ath v Pearse Celtic B, Regional Pk, J.Lenihan

County Cup 2nd Round

Millstreet Celtic v CFC Banteer, Town Pk, D.O’Mahony

Corinthians Cup 1st Round

Afton Villa v Ard na Laoi, Killeady, B.Dowling

Corinthians Cup 2nd Round

Ballincollig v Macroom B, Regional Pk, 3.00pm, S.Barry

Lakewood Ath B v Dillons Cross Ath, Ovens, M.Doody

Strand Utd A v Donoughmore Ath, Ballyanley, M.O’Connor

De Courcey Albion v Strand Utd B, Ballinadee, Alan McDonagh

Premier League

Springfield v Innishvilla, Pat O’ Brien Pk, K.Hennessy

Premier A League

Village Utd v Grattan Utd, Silverheights Pk, 3.00pm, E.McNally

Glenvale v Macroom, Regional Pk, D.Kleir

Castleview v Glenthorn Celtic, O’Sullivan Pk, D.Coleman

 

AUL 1

Cathedral Celtic v Knockraha. Fairfield, J.Lyne

AUL 2A

Hillington v City Wanderers, Hillington Pk, P.O’Sullivan

AUL 3

Greenwood v Parkview Celtic, Leaghanamore, D.Donovan

Glenthorn Celtic v Innishvilla, Glenthorn Pk, F.O’Neill

Castlelack Celtic v UCC, Castlelack, J.Gaffney

AUL 3A

Carrigtwohill Utd v Leeview Ath, Ballyadam Pk, J.Sweeney

Tower FC v Dunbar Celtic, Killowen, 3.00pm, N.Cuneen

Comments