Featured post

08.08.24 Ballyvolane v Ballincollig


CORK AUL FIXTURES

Friday 14th March Ko. 7.30 pm

Premier A League

Douglas Hall v Village Utd, Moneygourney, R.Murphy

AUL  1A

Buttevant v Richmond, Buttevant, E.McNally

Saturday 15th March Ko 3.00pm

Corinthians Cup 2nd Round
Dunbar Celtic A v St John Boscos B, Murphys Farm, J.Gaffney
UCC A  v  Carrigtwohill Utd B, The Farm, S.Barry

Premier League
Pearse Celtic v Kilreen Celtic, Leaghanamore, J.Lyne
Coachford  v Springfield, The Glebe, L.Buckley
Park Utd v Greenwood, Brigown, T.Tully

Premier A League
Macroom v Blackstone Rovers, Murray Field, T.Mazur
Grattan Utd v Castleview, O’Neill Pk, K.Hennessy

AUL1A
Greenmount Rangers v Millstreet Celtic, Murphys Farm, D.Coleman
Donoughmore Ath v Rathcoole Rovers, Donoughmore, J.Lenihan

AUL 2A
Central Rovers v Park Utd, Central Pk, D.Donovan

AUL 3
Richmond v Innishvilla, Ballyhank, Waterfall, S.Madine
Knocknaheeny  Celtic v Parkview Celtic, Kilmore Road, J.Sweeney

AUL 3A
Carrigaline Utd v Leeview Ath, Ballea Pk, P.O’Sullivan

AUL 3B
Bweeng Celtic v Ballincollig, Bweeng Sport Centre, N.Cuneen
Coachford v Waterloo, Carrigadrohid, F.O’Neill

Sunday 16th March Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
AOH Cup 4th Round
Killumney Utd v Fairview, The Farm, L.Buckley
Glen Celtic A v Glenthorn Celtic  A, Glen Pk, 3.00pm, G.Stephens

County Cup 2nd Round
Waterloo A v Ballinhassig A, Whitechurch Community Centre, R.Murphy
Glanworth Utd v Strand Utd A, Glanworth, M.O’Connor
Watergrasshill Utd v Knockraha, Skehanagh, J.Lenihan
Tower FC v St John Boscos A, Killowen, 3.00pm ,T.Kelleher
Castlelack v Rylane Celtic, Castlelack, P.O’Sullivan

City Challenge Cup 1st Round
Glenthorn Celtic B v Cathedral Celtic, Glenthorn Pk, S.Barry

City Challenge Cup 2nd Round
City Wanderers v Glen Celtic B, CIT Bishopstown, J.Lyne
Dillon Cross Ath v Lakewood Ath A, Silverheights Pk, E.McNally

Corinthians Cup 2nd Round
Newmarket Town v Kanturk, Rathcoole, J.Gaffney
Bohemians v CFC Banteer, Fairfield, B.Noonan

Premier League
Innishvilla v Blarney St Ath , Knocknacurra, Innishannon, D.Kleir

Premier A League
Carrigtwohill Utd v Glenvale, Ballyadam Pk, K.Hennessy

AUL 2
Blackpool Celtic v De Courcey Albion, Temple PK, T.Kelleher
Afton Villa v Macroom, Killeady, D.Donovan

AUL 2A
Hillington v Corkbeg, Hillington Pk, M.Doody
Grangevale v Shandon Celtic, Grangevale Pk, Alan McDonagh

AUL 3
St John Boscos v UCC, WaterRock Pk, 3.00pm, R.Crean

AUL3A
Dunbar Celtic v Pearse Celtic, Murphys Farm, 3.00pm, N.Cuneen

AUL 3B
Lakewood Ath v Strand Utd, Ovens, B.Stark

 

 

Comments