Featured post

Mayfield United Photographs 1980-2001


CORK AUL FIXTURES
Friday 7th March Ko. 7.45pm

Presidents Cup Semi Final
Leeview Ath v Knocknaheeny Celtic / Pearse Celtic B, Mayfield Community School, B.Noonan

Saturday 8th March Ko. 3.00pm

St Michaels Cup Semi Finals

Fairview v Richmond A, Fairfield, J.Lyne

Knockraha v Watergrasshill Utd / Buttevant, GACA Pitches Brooklodge, D.Coleman

Presidents Cup Semi Final

Richmond B v Glenthorn Celtic B, Ballyhank, Waterfall, T.Mazur

County Cup 2nd Round

CFC Banteer v Millstreet Celtic, Banteer Sports Centre, D.Donovan

Bweeng Celtic v Macroom B, Bweeng Sports Centre, B.Dowling

Carrigtwohill Utd B v Corkbeg, Ballyadam Pk, F.O’Neill

Hibernians v Rathcoole Rovers, Shanbally, J.Gaffney

Park Utd B v Los Zarcos, Brigown, D.Kleir

Ballinhassig B v Kanturk, Gortnaglough, T.Kelleher

Premier League

Pearse Celtic v Blarney St Ath, Leaghanamore, R.Murphy

Premier A League

Grattan Utd v Glenvale, O’Neill Pk, D.O’Mahony

Macroom v Glenthorn Celtic, Murray Field, G.Stephens

AUL 1

Lakewood Ath v Ballinhassig, Ovens, J.Lenihan

AUL 1A

UCC v Waterloo, The Farm, K.Hennessy

Donoughmore Ath v Dunbar Celtic, Donoughmore, E.McNally

AUL 2A

Central Rovers v City Wanderers, Central Pk, S.Barry

AUL 3B

Strand Utd v Glanworth Utd, Ballyanley, S.Madine

Sunday 9th March Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup Quarter Final

St Michaels v Park Utd, Cooke Pk, 3.00pm, TDSL

AOH Cup 4th Round

Village Utd v St John Boscos A, Silverheights Pk, 3.00pm, E.McNally

City Challenge Cup 1st Round

UCC B v Greenmount Rangers, The Farm, 3.00pm, S.Barry

Grangevale v Afton Villa, Grangevale Pk, P.O’Sullivan

Blackpool Celtic v Dunbar Celtic B, Temple Pk, Alan McDonagh

County Cup 1st Round

St John Boscos C v Waterloo B, Water Rock Pk, 3.00pm, J.Gaffney

County Cup 2nd Round

Ballincollig v St John Boscos B, Regional Pk, 3.00pm, N.Cuneen

Premier League

Innishvilla v Greenwood, Knocknacurra, Innishannon, J.Lyne

Springfield v Glen Celtic , Pat O’ Brien Pk, D.Klier

Killumney Utd v Kilreen Celtic, The Farm, G.Stephens

Premier A League

Blackstone Rovers v Castleview, Fairfield, D.O’Mahony

AUL 1

Dillons Cross Ath v Bohemians, Silverheights Pk, J.Lenihan

AUL 2

Newmarket Town v Rylane Celtic, Rathcoole, B.Dowling

De Courcey Albion v Strand Utd, Ballinadee, M.O’ Connor

AUL 2A

Hillington v Glen Celtic, Hillington Pk, M.Doody

AUL  3

Castlelack v Greenwood, Castlelack, B.Stark

Parkview Celtic v Ard Na LAoi, Pfizer Pk, J.Sweeney

AUL 3A

Tower FC v Crescent Ath, Killowen, 3.00pm, R.Crean

 

 

Comments