Featured post

Shandon Celtic v Glen Celtic 22.04.07


CORK AUL FIXTURES

Saturday 11th January Ko.  2.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 6th Round
Mervue  Utd  v Greenwood FC, Mervue, GDL
Fairview v Valley Park Utd (AUL) / Geraldines FC, Fairfield, D.O’Mahony,T.Kelleher,B.Dowling

AOH Cup 3rd Round
Blarney St Ath v De Courcey Albion, GACA Pitches, Brooklodge, G.Stephens
Park Utd A v Bohemians, Brigown, E.McNally

Presidents Cup Quarter Final
Richmond B v Dunbar Celtic B, Ballyhank, Waterfall, J.Gaffney
Knocknaheeney Celtic v Pearse Celtic B, Kilmore Rd, S.Barry

Premier A League
Glenthorn Celtic v Glenvale, Glenthorn Pk, K.Hennessy
Village Utd v Blackstone Rovers, Silverheights Pk, D.Coleman
Macroom v Carrigtwohill Utd, Murray Field, D.Klier

AUL 1
Kanturk v Watergrasshill Utd, Kanturk, B.Noonan
Lakewood  Ath v Knockraha, Ovens, T.Tully

AUL 1A
Greenmount Rangers v Millstreet Celtic, Murphys Farm, R.Murphy
Dunbar Celtic v Buttevant, Murphys Farm, J.Lenihan
Hibernians v Richmond, Shanbally, M.O’Farrell

AUL 2
Rylane Celtic v Newmarket Town, Rylane, D.Donovan

AUL 2A
St John Boscos v Park Utd, Water Rock Pk, F.O’Neill
Corkbeg v Glen Celtic, Whitegate, J.Quinn

AUL 3
Innishvilla v St John Boscos, Knocknacurra, Innishannon, B.Stark

AUL 3B
Ballinhassig v Glanworth Utd, Gort Na Glough, S.Madine
Strand Utd v Ballincollig, Ballyanley, J.Sweeney
Coachford v Waterloo, Carrigadrohid, R.Crean

Sunday 12th January Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 4th Round
Sporting Ennistymon v Grangevale, Lahinch, 2.00pm, CDL

St Michaels Cup 2nd Round
Waterloo A v UCC A, Whitechurch Community Centre, R.Murphy

Premier League
Killumney Utd v Pearse Celtic, The Farm, G.Stephens
Glen Celtic v Kilreen Celtic, Glen Park, 2.00pm, D.Coleman
Innishvilla v Coachford, Knocknacurra, Innishannon, J.Lyne

Premier A League
Castleview v Grattan Utd, O’Sullivan Pk, K.Hennessy

AUL 1
Ballinhassig v Dillons Cross Ath, Gortnaglough, E.McNally

AUL 2
Afton Villa v Macroom, Killeady. M.Doody
Strand utd v CFC Banteer, Ballyanley, B.Dowling

AUL 2A
Hillington v City Wanderers, Hillington Pk, Tony McDonagh

AUL 3
Castlelack v UCC, Castlelack, P.O’Sullivan
Glenthorn Celtic v Parkview Celtic, Glenthorn Pk, M.O’Connor

AUL 3A
Tower FC v Carrigaline, Killowen, 2.00pm, T. Kelleher
Carrigtwohill Utd v Crescent Ath, Ballyadam Pk, N.Cunneen
St John Boscos v Leeview Ath, Water Rock Pk, 2.00pm, J.Quinn

AUL 3B
Los Zarcos v Lakewood Ath, Station Rd, Millstreet, Alan Mc Donagh

Comments