Featured post

Shandon Celtic v Grattan United 16.03.08

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Friday 7th February Ko. 7.45pm
St Michaels Cup 3rd Round
Buttevant v Watergrasshill Utd, Buttevant, J.Gaffney

AUL 3A
Leeview Ath v Carrigtwohill Utd, Mayfield Community School, G.Duffy

Saturday 8th February Ko. 2.00pm
FAI Junior Cup 7th Round
Blarney St Ath v Liffey Wanderers, Venue Later, FAI

Munster Junior Cup 5th Round
Park Utd A v Clonmel Celtic, Brigown, L.Buckley, G.Duffy,B.Dowling

AOH Cup 4th Round
Kilreen Celtic v Greenmount Rangers, Murphys Farm, D.O’Mahony

Presidents Cup Quarter Final
Pearse Celtic B v Knocknaheeny Celtic, Leaghanamore, S.Barry

Corinthians Cup 2nd Round
Bohemians v CFC Banteer, Fairfield, J.Gaffney
Carrigaline Utd v Ballinhassig A, Ballea Pk, J.Lenihan
Bweeng Celtic v Rathcoole Rovers, Bweeng Sports Centre, B.Noonan
Kanturk v Newmarket Town, Kanturk, T.Mazur

Premier A League
Macroom v Blackstone Rovers, Murray Field, E.McNally
Glenthorn Celtic v Castleview, Glenthorn Pk, J.Lyne

AUL 1A
UCC v Richmond, The Farm, T.Tully

AUL 2A
Central Rovers v City Wanderers, Central Pk, S.Madine

AUL 3B
Ballinhassig v Coachford, Gortnaglough, P.O’Sullivan

Sunday 9th February, Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 7th Round
Glen Celtic A v St Michaels, Mayfield Community School, 2.00pm, FAI

AOH Cup 4th Round
Waterloo A v Lakewood Ath A, Whitechurch Community Centre, M.O’Farrell
Killumney Utd v Fairview, The Farm, D.Klier
Carrigtwohill Utd A v Dunbar Celtic A, Ballyadam Pk, D.O’Mahony
Corinthians Cup 1st Round
Afton Villa v Ard Na Laoi, Killeady, D.Donovan
Dillons Cross Ath v Innishvilla B, Silverheights Pk, F.O’Neill

Corinthians Cup 2nd Round
Ballincollig v Macroom B, Regional Pk, 2.00pm, J.Sweeney
Shandon Celtic v Glanworth Utd, Pophams Field, T.Kelleher
Strand Utd A v Donoughmore Ath, Ballyanley, B.Dowling
UCC B v Blackpool Celtic, The Farm, 2.00pm, T.Kelleher
De Courcey Albion v Strand Utd B, Ballinadee, M.O’Connor
Millstreet Celtic v Waterloo B, Town Pk, J.Quinn

Premier League
Innishvilla v Greenwood, Knocknacurra , Innishannon, R.Murphy
Coachford v Pearse Celtic, The Glebe, D. Coleman.

Premier A League
Glenvale v Grattan Utd, Regional Pk, E.McNally

AUL 2A
Grangevale v Glen Celtic, Grangevale Pk, S.Barry
Hillington v Corkbeg, Hillington Pk, G.Stephens

AUL 3
Castlelack v Glenthorn Celtic, Castlelack, Alan McDonagh
Greenwood v St John Boscos, Leaghanamore, J.Sweeny
Parkview Celtic v Richmond, Pfizer Pk, M.Doody

AUL 3A
Crescent Ath v Tower FC, Regional Pk, R.Crean
Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, 2.00pm, R.Crean

AUL 3B
Los Zarcos v Lakewood Ath, Station Rd, Millstreet, N.Cunneen.

Comments