Featured post

Leeside v Newcastle West 24.02.08


CORK AUL FIXTURES
Friday 6th December Ko. 7.30 pm

AUL 1A
Buttevant v Donoughmore Ath, Buttevant, J.Gaffney

Saturday 7th December Ko. 2.00pm
Munster Junior Cup 3rd Round

Village Utd v Pearse Celtic A, Silverheights Pk, G.Stephens
Kilreen Celtic v Glen Celtic B, Murphys Farm, R.Murphy

AOH Cup 3rd Round
Greenmount Rangers v Afton Villa, Murphys Farm, D.O’Mahony

St Michaels Cup 2nd Round
Richmond A v Ballinhassig A, Garrandarragh, Wilton, J.Lyne

Premier A League
Glenthorn Celtic v Blackstone Rovers, Glenthorn Pk, E.McNally

AUL 1
Knockraha v Dillons Cross Ath, GACA Pitches, Brooklodge, J.Lenihan
Kanturk v Cathedral Celtic, Kanturk, T.Tully

AUL 1A
Rathcoole Rovers v Hibernians, Rathcoole, D.Kleir

AUL 2
CFC Banteer v Newmarket, Banteer Sports Center, M.O’Farrell

AUL 2A
Park Utd v Central Rovers, Brigown, E.Mullins

AUL 3B
Ballinhassig v Waterloo, Gortnaglough, B.Stark

Sunday 8th December Ko. 10.45 am Unless Otherwise stated
Munster Junior Cup 3rd Round

Glen Celtic A v Park Utd A, Glen Pk, 2.00pm, D.O’Mahony
Strand Utd v Grangevale, Ballyanley, J.Lenihan
Killumney Utd v Macroom A, The Farm, D.Coleman

AOH Cup 3rd Round
St John Boscos B v Lakewood Ath A, Water Rock Pk, T.Tully
Coachford A v Grattan Utd, The Glebe, J.Lyne
De Courcey Albion v Blarney St Ath, Ballinadee, S.Barry

St Michaels Cup 2nd Round
Waterloo A v UCC A, Whitechurch Community Center, B.Bowling

Presidents Cup Quarter Final

Greenwood B v Leeview Ath, Leghenamore, G.Duffy
Crescent Ath v Glenthorn Celtic B, Regional Pk, T.Kelleher

Premier League
Innishvilla v Greenwood, Knocknacurra, Innishannon, G.Stephens

Premier A League
Castleview v Glenvale, O’ Sullivan Pk, E.McNally

AUL 1
Bohemians v Fairview, Fairfield, K.Hennessy

AUL 2
Blackpool Celtic v Rylane Celtic, Temple Park, Alan McDonagh

AUL 2A
City Wanderers v Corkbeg, CIT Bishopstown, J.Quinn
Hillington v Shandon Celtic, Hillington Pk, P.O’Sullivan

AUL 3
UCC v St John Boscos, The Farm, 2.00pm, R.Crean
Castlelack v Knocknaheeney Celtic , Castlelack, R.Crean.

AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Pearse Celtic, Ballyadam Pk, 2.00pm, D.Donovan
Dunbar Celtic v Tower FC, Murphys Farm , 2.00pm, J.Sweeney

AUL 3B
Los Zarcos v Bweeng Celtic, Station Rd, Millstreet, M.O’Connor
Ballincollig v Lakewood Ath, Regional Pk, 2.00pm, N.Cuneen

 

Comments