Featured post

Grattan United v Coachford 14.04.07


CORK AUL FIXTURES
Friday 22nd November  Ko. 7.30pm

FAI Junior Cup 4th Round
Rockmount v Glen Celtic A, Rockmount Park, MSL
Mayfield Utd v Leeview Ath, Mayfield Utd Pk , MSL

Premier A League
Douglas Hall v Village Utd, Moneygourney, Provisional, J.Lyne

AUL 1A
Buttevant v UCC, Buttevant, J.Lenihan

Saturday 23rd November Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 4th Round
Cobh Wanderers v Blarney St Ath, Old Church Road, Provisional, MSL
Kilreen Celtic v Blarney St Ath, Murphys Farm, Provisional, E.NcNally
Fairview v UCC Utd, Fairfield, K.Hennessy
Richmond A v Douglas Hall Ath, Garrandarragh Wilton, T.Tully
Greenwood A v Glentorn Celtic / Blackstone Rovers, Leghenamore, Provisional, R.Murphy

Saxone Cup 3rd Round
Glen Celtic B v Rylane Celtic, Glen Pk, D.O’Mahony

Premier League
Coachford v Killumney Utd, The Glebe, J.Lyne
Kilreen Celtic v Park Utd, Murphys Farm, Provisional, E.McNally

Premier A League
Macroom v Castlview, Murray Field, T.Mazur

AUL 1
Lakewood Ath v Kanturk, Ovens, B.Noonan

AUL 1A
Greenmount Rangers v Hibernians, Murphys Farm, M.O’Farrell
Dunbar Celtic v Rathcoole Rovers, Murphys Farm, S.Barry

AUL 2
CFC Banteer v Blackpool Celtic, Banteer Sports Centre, J.Quinn

AUL  2A
St John Boscos v Park Utd, Water Rock Pk, F.O’Neill
Central Rovers v Hillington, Central Pk, G.Duffy
Corkbeg v Shandon Celtic, Whitegate, J.Gaffney

AUL 3A
Carrigaline Utd v Tower FC, Ballea Pk, E.Mullins

AUL 3B
Strand Utd v Coachford, Ballyanley, S.Madine

Sunday 24th November Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup 4th Round
College Corinthians Ath v Grattan Utd, Corinthians Pk, MSL
Waterloo A v Glenthorn Celtic / Blackstone Rovers, Whitechurch Community Centre, Provisional, D.Klier

Munster Junior Cup 2nd Round
Carrigtwohill Utd A v Village Utd / Springfield, Ballyadam Pk, D.O’Mahony

AOH Cup 2nd Round
Bohemians v Blackstone Rovers, Fairfield, Provisional, J.Lyne

Presidents Cup 2nd Round
Ballincollig v Bweeng Celtic / Knocknaheeny Celtic, Regional Pk, 2.00pm, D.Donovan

Premier League
Innishvilla v Pearse Celtic , Knocknacurra , Innishannon, R.Murphy

AUL 1
Dillons Cross Ath v Cathedral Celtic, Silverheights Pk, G.Duffy
Ballinhassig v Knockraha, Gortnaglough, T.Kelleher

AUL 2
Afton Villa v De Courcey Albion, Killeady, P.O’Sullivan
Strand Utd v Newmarket Town, Ballyanley, N.Cuneen

AUL 2A
Grangevale v City Wanderers, Grangevale Pk, R.Crean

AUL 3
Castlelack v Richmond, Castlelack, B.Dowling
Ard Na Laoi v St John Boscos, Leemount, M.Doody
Glenthorn Celtic v UCC, Glenthorn Pk, J.Sweeney

AUL 3A
Pearse Celtic v Crescent Ath, Leghenamore, Tony Mc Donagh
Dunbar Celtic v Carrigtwohill Utd , Murphys Farm, 2.00pm, B.Stark

AUL 3B
Lakewood Ath v Ballinhassig, Ovens, M.O’Connor
Los Zarcos v Waterloo, Station Rd, Millstreet, Alan McDonagh

 

 

  

Comments