Featured post

Pat Coakley R.I.P.

AUL Fixtures, AUL Tables

Tables
CORK AUL FIXTURES

Wednesday 13th November Ko. 7.30pm
FAI Oscar Traynor Trophy
Kerry District League v Cork AUL, Mounthawk Pk,  Tralee, KDL.

Saturday 16th November K.o 2.00pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Kilreen Celtic v Cobh Wanderers, Murphys Farm, R.Murphy
Blackstone Rovers v Glenthorn Celtic, Fairfield, T.Tully

Munster Junior Cup 2nd Round
Glen Celtic B v Fairview, Glen Pk, G.Stephens

St Michael Cup 2nd Round
Dunbar Celtic A v Cathedral Celtic, Murphys Farm, J.Lenihan

Saxone Cup 3rd Round
Park Utd B v Cathedral Celtic , Brigown. S.Barry

Presidents Cup 3rd Round
Richmond B v Los Zarcos, Ballyhank, Waterfall, T.Kelleher

Premier League
Blarney St Ath v Innishvilla, GACA Pitches, Brooklodge, J.Lyne
Pearse Celtic v Coachford, Leghenamore, L.Buckley

Premier A League
Grattan Utd v Macroom, O’Neill Pk, D.O’Mahony

AUL 1
Kanturk v Dillon Cross Ath, Kanturk, T.Mazur

AUL 1A
Richmond v Greenmount Rangers, Garrandarragh, Wilton, D.Coleman
Hibernians v Donoughmore Ath, Shanbally, K.Hennessy
Millstreet Celtic v Buttevant, Town Pk, Millstreet, D.Klier
UCC v Rathcoole Rovers, The Farm, M.O’Farrell

AUL 3A
Carrigaline Utd v St John Boscos, Ballea Pk, S.Madine

AUL 3B
Coachford v Ballinhassig, Carrigadrohid, E.Mullins

Sunday 17th November Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 3rd Round
Waterloo A v Greenwood A, Whitechurch Community Centre, E.McNally

Munster Junior Cup 2nd Round
Carrigtwohill Utd A v Village Utd / Springfield, Ballyadam Pk, L.Buckley
Strand Utd v Glenvale, Ballyanley, D.O’Mahony

Presidents Cup 2nd Round
St John Boscos C v Glenthorn Celtic B, Water Rock Pk, 2.00pm, F.O’Neill
Ballincoillig v Knocknaheeny Celtic / Bweeng Celtic, Regional Pk, 2.00pm, G.Duffy

Premier League
Glen Celtic v Park Utd, Glen Pk, 2.00pm, R.Murphy

Premier A League
Castleview v Douglas Hall, O’Sullivan PK, G.Stephens

AUL 1
Watergrasshill v Bohemians, Skehenagh, J.Gaffney
Ballinhassig v Lakewood Ath, Gortnaglough, B.Noonan

AUL 2
Afton Villa v CFC Banteer, Killeady, D.Donovan
Newmarket Town v Macroom, Rathcoole, B.Dowling
De Courcey Albion v Blackpool Celtic, Ballinadee, B.Stark

AUL 2A
Hillington v St John Boscos, Hillington Pk, M.O’Connor
City Wanderers v Corkbeg, CIT Bishopstown, J.Quinn

AUL 3
Greenwood v Ard Na Laoi, Leghenamore, N.Cuneen
Parkview Celtic v UCC , Pfizer Pk, T.McDonagh
Castlelack v Innishvilla, Castlelack, R.Crean

AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Pearse Celtic, Ballyadam Pk, J.Sweeney
Crescent Ath v Leeview Ath , Regional Pk, M.Doody
Tower FC v Dunbar Celtic, Killowen, P.O’Sullivan

AUL 3B
Lakewood Ath v Glanworth Utd, Ovens, A.McDonagh

Comments