Featured post

Mayfield United Photographs Part 2

Cork AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES

Wednesday 30th October Ko. 7.30 pm

Oscar Traynor Trophy
Cork AUL v MSL, Turners Cross, J.Lyne, D.O’Mahony, G.Stephens

Friday 1st November Ko. 7.30 pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Douglas Hall Ath v Killumney Utd, Moneygourney, MSL
Leeview Ath v Coachford A, Mayfield Community School, R.Murphy
Rockmount v Dunbar Celtic, Rockmount Park, Provisional, MSL

AUL 1
Buttevant v Rathcoole Rovers, Buttevant, J.Gaffney

Saturday 2nd November K.o 2.00pm
FAI Junior Cup 3rd Round
Wilton Utd v Blarney St Ath, Lee Road, MSL
Glenthorn Celtic v Blackstone Rovers, Glenthorn Pk, D.O’Mahony
Greenwood v Waterloo A , Leghanaghmore, E.McNally
Fermoy / Kilreen Celtic v Cobh Wanderers, Venue Later, D.Coleman

Munster Junior Cup 2nd Round
Park Utd A v Hillington, Brigown, K.Hennessy

Saxone Cup 3rd Round
Corkbeg  v St John Boscos A,Whitegate, M.O’Farrell
Rylane Celtic v Glen Celtic B, Rylane, J.Quinn

Premier A League
Macroom v Village Utd, Murray Field, T.Tully

AUL 1
Bohemians v Kanturk, Fairfield, J.Jenihan

AUL 1A
Greenmount Rangers v Donoughmore Ath, Murphys Farm, D.Klier
Hibernians v UCC, Shanbally, G.Duffy

AUL 2
CFC Banteer v Macroom, Banteer Sports Centre, T.McDonagh

AUL 3A
St John Boscos v Carrigtwohill Utd, Water Rock Pk, E.Mullins

AUL 3B
Strand Utd v Lakewood Ath, Ballyanley, S.Madine
Waterloo v Coachford, Whitechurch Community Centre, F.O’Neill

Sunday 3rd November Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup 3rd Round
Pearse Celtic B v Dunbar Celtic, Leghenaghmore, Provisional, T.Tully
Springfield v Grattan Utd, Pat O Brien Pk, R.Murphy
Dillons Cross Ath v Richmond A, Silverheights Pk, G.Stephens
Innishvilla v Fairview, Knocknacurra, Innishannon, D.O’Mahony
Glen Celtic A v Douglas Hall, Glen Pk, 2.00pm, J.Lyne
Carrigtwohill Utd A/ Pearse Celtic A v College Corinthians A, Venue Later, K.Hennessy

Munster Junior Cup 2nd Round
Glen Vale v Strand Utd , Regional Pk, D.Kleir

Saxone Cup 3rd Round
Park Utd B v Grangevale / Central Rovers, Brigown, B.Noonan

Presidents Cup 2nd Round
Los Zarcos v Richmond B, Station Rd, Millstreet, B.Dowling

Premier A League
Carrigtwohill Utd v Castleview, Ballyadam Pk, Provisional, D.Coleman


AUL 1
Ballinhassig v Watergrasshill Utd, Gort Na Glough, J.Lenihan
Cathedral Celtic v Lakewood Ath, Fairfield, E.McNally

AUL 2
De Courcey Albion v Blackpool Celtic, Ballinadee, T.Kelleher
Afton Villa v Newmarket, Killeady, J.Sweeney

AUL 3
UCC v Castlelack, The Farm, 2.00pm, Provisional, D.Donovan
Parkview Celtic v St John Boscos, Pfizer Pk, S.Barry
Ard Na Laoi v Glenthorn Celtic, Leemount, M.O’Connor

AUL 3A
Crescent Ath v Carrigaline Utd, Regional Pk, M.Doody

AUL 3B
Glanworth Utd v Ballinhassig, Glanworth , P.O’Sullivan
Ballincollig v Bweeng Celtic, Regional Pk, 2.00pm, R.Crean

Comments