Featured post

Shandon Celtic v Grattan United 16.03.08


CORK AUL FIXTURES

Saturday 24th August Ko. 3.00pm Unless Otherwise stated
Mossie Linnane League Cup
Section A
Macroom A v Innishvilla A, Murray Field, T.Tully

Section B
Blackstone Rovers v Park Utd A, Fairfield, 4.00pm L.Buckley
Glenthorn Celtic A v Grattan Utd, Glenthorn Park, D.O’Mahony

Section C
Greenwood A v Kilreen Celtic, Alsa Pk, J.Lyne
Pearse Celtic A v Douglas Hall, CIT Bishopstown, R.Murphy

Section D
Carrigtwohill Utd A v Springfield, Ballyadam Pk, K.Hessesy

AUL 1
Bohemians v Lakewood Ath, Fairfield, 1.00pm, M.O’Farrell
Kanturk v Fairview, Kanturk, J.Gaffeney

AUL 1A
Dunbar Celtic v Donoughmore Ath, Murphys Farm, B.Noonan
Greenmount Rangers v Buttevant, Murphys Farm, J.Lenihan
Millstreet Celtic v Richmond, Town Pk, D.Coleman
Rathcoole Rovers v Waterloo, Rathcoole, B.Dowling

AUL 2
Rylane Celtic v Newmarket Town, Rylane, T.Kelleher

AUL 2A
Corkbeg v St John Boscos, Whitegate, S.Barry
Glen Celtic v Shandon Celtic, Glen Pk, D.Donovan

AUL 3
Innishvilla v Parkview Celtic, Knocknacurra, Innishannon, S.Madine

AUL 3A
Carrigaline Utd v Leeview Ath, Ballea Pk, 5.00pm, M.O’Connor

AUL 3B
Coachford v Lakewood Ath, Carrigadrohid, P.O’Sullivan
Ballinhassig v Strand Utd, Gortnaglough, E.Mullins

Sunday 25th August Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated
Mossie Linnane League Cup
Section D
Glenvale v Glen Celtic A, Regional Pk, T.Tully

AUL 1
Ballinhassig v Cathedral Celtic, Gortnaglough, B.Noonan
Watergrasshill Utd v Diillons Cross Ath, Skehanagh, T.Mazur

AUL 2
Afton Villa v Macroom, Killeady, G.Duffy
Strand Utd v CFC Banteer, Ballyanley, J.Gaffney

AUL 2A
Grangevale v Park Utd, Grangevale Pk, B.Dowling

AUL 3
Castlelack v St John Boscos, Castlelack, T.Kelleher
Glenthorn Celtic v Knocknaheeny Celtic, Glenthorn Pk, J.Sweeney
Greenwood v Richmond, Alsa Pk, J.Quinn

AUL 3A
Carrigtwohill Utd v Dunbar Celtic, Ballyadam Pk, T.McDonagh
St John Boscos v Pearse Celtic, Water Rock Pk, A.McDonagh
Tower FC v Crescent Ath, Killowen, M.Doody

AUL 3B
Glanworth Utd v Waterloo, Glanworth, R.Crean
Bweeng Celtic v Los Zarcos, Bweeng Sports Field, P.O’Sullivan

Tuesday 27th August Ko. 6.45pm Sharp
Mossie Linane League Cup

Section A
Coachford A v Killumney Utd, The Glebe, L.Buckley

Section B
Grattan Utd v Blackstone Rovers, O’Neill Pk, J.Lyne
Village Utd v Glenthorn Celtic, Silverheights Pk, D.Coleman

Section C
Castleview v Pearse Celtic, O’Sullivan Pk, K.Hennessy
Douglas Hall v Greenwood, Moneygourney, D.O’Mahony

Section D
Glen Celtic A v Springfield, Glen Pk, R.Murphy
Glenvale v Blarney St Ath, Regional Pk, J.Lenihan

AUL 3
Ard Na Laoi v Greenwood, Leemount, E.Mullins
Richmond v Parkview Celtic, Ballyhank, Waterfall, D.Donovan
St John Boscos v Knocknaheeny Celtic, Water Rock Pk, B.Dowling
Glenthorn Celtic v Castlelack, Glenthorn Pk, J.Quinn

AUL 3A
Crescent Ath v Carrigtwohill Utd, Regional Pk, M.O’Connor
Dunbar Celtic v Carrigaline Utd, Murphys Farm, R.Crean
Leeview Ath v St John Boscos, Mayfield Community School, J.Sweeney
Pearse Celtic v Tower FC, CIT Bishopstown, N.Cunneen

Thursday 29th August Ko. 6.45 pm Sharp

AUL 1
Knockraha v Lakewood Ath, Pigeon Hill, J.Lenihan

AUL 2
CFC Banteer v Blackpool Celtic, Banteer Sports Center, B.Dowling
De Courcey Albion v Afton Villa, Ballinadee, M.O’Connor
Macroom v Rylane Celtic, Town Pk, J.Gaffney
Newmarket Town v Strand Utd, Ratcoole, T. Kelleher

 

 

Comments