Featured post

Mayfield United v Leeds 23.02.08


CORK AUL FIXTURES

Friday 30th August Ko. 7.30 pm
Premier A League
Douglas Hall v Blackstone Rovers, Moneygourney, L.Buckley

AUL 1A
Buttevant v Hibernians, Buttevant, J.Gaffney

AUL 3A
Leeview Ath v Carrigtwohill Utd, Mayfield Community School, J.Quinn

Saturday 31st August Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated

Mossie Linnane League Cup
Section B
Grattan Utd v Village Utd, O.Neill Pk, R.Murphy

Section C
Kilreen Celtic v Pearse Celtic A, Murphys Farm, J.Lyne

Section D
Blarney St Ath v Carrigtwohill Utd A, GACA Pitches, Brooklodge, D.O’Mahony

AUL 1
Fairview v Watergrasshill Utd, Fairfield, K.Hennessy
Knockraha v Kanturk, Pigeon Hill, D.Coleman

AUL 1A
Donoughmore Ath v Greenmount Rangers, Donoughmore, J.Gaffney
Richmond v Rathcoole Rovers, Garrandarragh, Wilton, G.Duffy
Dunbar Celtic v Waterloo, Murphys Farm, J.Lenihan

AUL 2
Macroom v Blackpool Celtic, Town Pk, D.Donovan
Rylane Celtic, Strand Utd, Rylane, B.Dowling

AUL 2A
St John Boscos v Grangevale, Water Rock Pk, F.O’Neill
Central Rovers v Corkbeg, Central Pk, T.Kelleher

AUL 3
Innishvilla v Greenwood, Knocknacurra, Innishannon, J.Sweeney
Knocknaheeny Celtic v Castlelack, Kilmore Rd, S.Barry

AUL 3B
Strand Utd v Waterloo, Ballyanley, N.Cunneen
Coachford v Ballincollig, Carrigadrohid, E.Mullins

Sunday 1st September Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
MFA League Champions Trophy 1st Round
Clonmel Celtic (TSDL) v Coachford A, Celtic Park, Clonmel, 3.00pm TSDL

Mossie Linnane League Cup
Section B
Park Utd A v Glenthorn Celtic A, Brigown, R.Murphy

Section D
Springfield  v Glenvale, Pat O Brien Pk, B.Noonan

Premier League
Killumney Utd v Glen Celtic, The farm , D.O’Mahony

AUL 1
Cathderal Celtic v Bohemians, Fairfield, J.Lyne
Dillons Cross Ath v Ballinhassig, Silverheights Pk, L.Buckley

AUL 2
De Courcey Albion v CFC Banteer, Ballinadee, M.O’Farrell
Newmarket Town v Afton Villa, Rathcoole, G.Duffy

AUL 2A
Shandon Celtic v Hillington, Pophams Field, M.Doody

AUL 3
St John Boscos v Glenthorn Celtic, Water Rock Pk, 3.00pm, N.Cunneen
Ard Na LAoi v Richmond, Leemount, P.O’Sullivan

AUL 3A
Dunbar Celtic v Crescent Ath , Murphys Farm, 3.00pm M.O’Connor
Pearse Celtic v Carrigaline Utd, CIT Bishopstown, T.McDonagh
Tower FC v St John Boscos, Killowen, R.Crean

AUL 3B
Bweeng Celtic v Lakewood Ath, Bweeng Sports Centre, B.Dowling
Los Zarcos v Ballinhassig, Station Rd, Millstreet, P.Hennessy

 

Comments