Featured post

Pearse Celtic v Kilreen Celtic 08.03.08


CORK AUL FIXTURES

Saturday 27th April Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated

Corinthians Cup Quarter Final

Greenmount Rangers A v Killowen, Murphys Farm, J.Lenihan

County Cup Semi Final

Richmond A / Corkbeg v Millstreet Celtic, Venue Later, S.Barry

Premier League

Park Utd v Knockavilla Celtic, Brigown, D.Deady

Castleview v Killumney Utd, O’Sullivan Pk, K.Hennessy

Premier A League

Kilreen Celtic v Glen Celtic, Murphys Farm, T.Long

AUL 1

Fairview v Riverstown-Brooklodge Utd, Fairfield, F.Murphy

AUL 1A

Buttevant v UCC, Buttevant, Paul O’Sullivan

Glenthorn Celtic v Rathcoole Rovers, St Aidens Community School, P.Buckley

AUL2

Ballincollig v Donoughmore Ath, Regional Pk, K.O’Keffee

Waterloo v De Courcey Albion, Whitechurch Community School, T.Thompson

AUL 2A

Hibernians v Churchvilla, Shanbally, D.Donovan

Dunbar Celtic v City Wanderers, Murphys Farm, F.O’Neill

AUL 3B

Glanworth Utd v Kanturk, Glanworth, B.Dowling

Sunday 28th April , Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Corinthians Cup Quarter Final

Ballinhassig A v Watergrasshill , Gortnaglough, T.Thompson

Premier League

Greenwood v Coachford, Alsa Pk, A.Mylod

Premier A League

Bohemians v Kanturk, Fairfield, D.Cronin

Innishvilla v Carrigtwohill Utd, Knocknacurra, Innshannon, T.Cotter

AUL 2A

Park Utd v Corkbeg, Brigown, Provisional, M.O’Farrell

Shandon Celtic v St John Boscos, Pophams Field, J.Thompson

AUL 3

Ard Na Laoi v St John Boscos, Leemount, L.Murphy

Afton Villa v UCC, Killeady, M.O’Connor

AUL 3A

Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, 3.00pm, R.Fitzgerald

Tower FC v Carrigtwohill Utd, Killowen, P.O’Sullivan

AUL 3B

Casement Celtic v Los Zarcos, Casement Pk, E.Mullins

Tuesday 30th April, Ko. 7.00pm  Sharp

Premier League

Greenwood v Pearse Celtic, Alsa Pk, Paul O’Sullivan

Coachford v Blarney St Ath, The Glebe, T.Long

Killumney Utd v Springfield, Killeady, D.Deady

Knockvilla Celtic v Macroom, Knockavilla, F.Murphy

Premier A League

Glen Celtic v Bohemians, Glen Pk, A.Mylod

Carrigtwohill Utd v Grattan utd, Ballyadam Pk, D.Cronin

Blackstone Rovers v Douglas Hall, Fairfield, T.Cottor

Kanturk v Leeds, Kanturk, P.Buckley

 AUL 3

Ballinhassig v Innishvilla, Gortnaglough, J.Sweeney

AUL 3A

St John Boscos v Carrigaline Utd, Water Rock Pk, S.Madine

Tower FC v Dunbar Celtic, Killowen, A.McDonagh

AUL 3B

Casement Celtic v Greenmount Rangers, Casement Pk, T.MDonagh

Thursday 2nd May Ko. 7.00 pm Sharp

AUL 1

Lakewood Ath v Ballinhassig, Ovens, K.Hennessy

Dillon Cross Ath v Village Utd, Silverheights Pk, T.Long

Watergrasshill Utd v Riverstown-Brooklodge Utd, Skehanagh, P.Buckley

AUL 1A

Richmond v Glenthorn Celtic, Garrandarragh Wilton, J.Lenihan

Greenmount Rangers v Glenvale, Murphys Farm, J.Thompson

AUL 2

Blackpool Celtic v Waterloo, Fairfield, L.Murphy

Macroom v Killowen, Town Pk, J.Gaffney

AUL 2A

Dunbar Celtic v Hillington, Murphys Farm, T.Thompson

Hibernians v City Wanderers, Shanbally, S.Barry

St John Boscos v Corkbeg, WaterRock Park, B.Dowling

AUL 3

Glen Celtic v Evergreen, Glen Pk, K.O’Keffee

Carrigtwohill Utd v Leeview Ath, Ballyadam Pk, E.Mullins

Comments