Featured post

Pearse Celtic v Kilreen Celtic 08.03.08


CORK AUL FIXTURES

Saturday 23rd March Ko. 2.30pm
County Cup 2nd Round
Corkbeg v Carrigtwohill Utd B, Whitegate, T.McDonagh

Corinthians Cup 1st Round
Innishvilla B v Watergrasshill, Knocknacurra, Innishannon, B.Dowling

Premier League
Knockavilla Celtic v Killumney Utd, Knockavilla, F.Murphy
Park Utd v Coachford, Brigowen, T.Long
Macroom v Castleview, Murray Field, D.Cronin

Premier A League
Carrigtwohill Utd v Grattan Utd, Ballyadam Pk, D.Deady
Kilreen Celtic v Glen Celtic, Murphys Farm, Paul O Sullivan

AUL 1
Fairview v Cathedral Celtic, Fairfield, T.Cottor
Knockraha v Riverstown-Brooklodge, Pigeon Hill, M.O’Farrell

AUL 1A
Millstreet Celtic v Grangevale, Town Pk, L.Murphy
Greenmount Rangers v Glenvale, Regional Pk, J.Thompson
Rathcoole Rovers v Glenthorn Celtic, Rathcoole, T.Thompson

AUL 2
Donoughmore Ath v CFC Banteer, Donoughmore, D.Donovan
Ballincollig v Waterloo, Regional Pk, P.Buckley
Strand Utd v Killowen, Ballyanley, J.Sweeney

AUL 2A
Hibernians v City Wanderers, Shanbally, S.Barry
Central Rovers v Shandon Celtic, Central Pk, J.Gaffeny
Churchvilla v Hillington, Kilmoy Cloyne, K.O’Keeffe
Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, E.Mullins

AUL 3A
Glen Celtic v Knocknaheeny Celtic, Glen Pk, A.McDonagh

AUL 3B
Los Zarcos v Kanturk, Station Rd, Millstreet, R.Fitzgerald
Bweeng v Newmarket, Bweeng Sport Center, P.O’Sullivan

Sunday 24th March Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated

FAI Junior Cup Quarter Final
Carew Pk v Pearse Celtic, Carew Pk, Limerick. 2.00pm FAI

Corinthians Cup 1st Round
Casement Celtic v St John Boscos C,Casement Pk, K.O’Keeffe

County Cup 3rd Round
Tower FC v Richmond A, Killowen, M.O’Connor

Premier League
Springfield v Blarney St Ath, Pat O Brien Pk, F.Murphy

Premier A League
Bohemians v Douglas Hall, Fairfield, T.Cotter
Leeds v Kanturk, Leeds Pk, P. Buckley
Innishvilla v Blackstone Rovers, Knocknacurra, Innishannon, Paul O Sullivan

AUL 1
Dillons Cross Ath v Lakewood Ath , Silverhieghts Pk, T.Thompson
Ballinhassig v Village Utd, Gortnaglough, J.Gaffeney

AUL 2
Blackpool Celtic v Macroom, St Aidens Community School, S.Barry

AUL 3
Greenwood v Ard Na Laoi, Alsa Park, E.Mullins

AUL 3A
St John Boscos v Carrigaline, Water Rock Pk, D.Mulcahy

AUL 3B
Coachford v Glanworth Utd, Carrigadrohid, 11.15am, F.O’Neill.

 

Comments