Featured post

Pearse Celtic v Kilreen Celtic 08.03.08


CORK AUL FIXTURES

Friday 5th April Ko. 7.45pm

AUL 3A
Leeview Ath v Carrigaline Utd, Mayfield Community School, R.Fitzgerald

Saturday 6th April Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
City Challenge Cup Semi Finals
Village Utd v Dillons Cross Ath, Silverheights Pk, D.Deady
Glenthorn Celtic v Dunbar Celtic A, St Aidans Community School, A.Mylod

County Cup 3rd Round
Carrigtwohill Utd B / Corkbeg v Rylane Celtic, Venue Later, T.McDonagh

County Cup 4th Round
Strand Utd v Hibernians, Shanbally, F.O’Neill
Park Utd B v St John Boscos A, Brigown, T.Thompson

Premier League
Blarney St Ath v Knockavilla Celtic, GACA Pitches, Brooklodge, F.Murphy
Pearse Celtic v Macroom, CIT Bishopstown, Paul O’Sullivan

Premier A League
Kanturk v Carrigtwohill Utd, Kanturk, D.Cronin
Kilreen Celtic v Leeds, Murphys Farm, T.Cotter

AUL 1
Cathedral Celtic v Fairview, Fairfield, P.Buckley

AUL 1A
Richmond v Grangevale, Garrandarragh Wilton, T.Long
Buttevant v Glenvale, Buttevant, J.Lenihan

AUL 2
Donoughmore Ath v Killowen, Donoughmore, J.Thompson
Ballincollig v De Courcey Albion, Regional Pk, M.O’Farrell

AUL 2A
Central Rovers v City Wanderers, Central Pk, S.Barry

AUL 3B
Greenmount Rangers v Casement Celtic, Murphys Farm, E.Mullins

Sunday 7th April Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Presidents Cup Final

Glen Celtic B v Newmarket, Turners Cross, 7.00pm, A.Mylod, K.O’Keeffe, L.Murphy

AOH Cup Semi Final 1st Leg
Killumney Utd v Lakewood Ath, Killeady, D.Deady, J.Lenihan, P.Buckley
Ballinhassig A v Douglas Hall, Gortnaglough, T.Long, Paul O Sullivan, T.Cotter

County Cup 4th Round
Riverstown – Brooklodge v Miilstreet Celtic / Waterloo, GACA Pitches, Brooklodge, 3.00pm, D.Cronin

Premier League
Springfield v Castleview, Pat O Brien Pk, J.Thompson
Park Utd v Coachford, Brigown, K.Hennessy

Premier A League
Bohemians v Innishvilla, Fairfield, D.Klier

AUL 1
Watergrasshill v Knockraha, Skehenagh, F.Murphy

AUL 2
Blackpool Celtic v CFC Banteer, St Aidens Community School, D.Donovan

AUL 2A
Hillington V Shandon Celtic, Hillington Pk, B.Dowling

AUL 3
Ard Na Laoi v Afton Villa, Leemount, P.O’Sullivan
St John Boscos v Ballinhassig, Water Rock Pk, 3.00pm, J.Sweeney
UCC v Innishvilla, The Farm, 3.00pm, R.Fitzgerald
Greenwood v Richmond, Alsa Pk, S.Madine

AUL 3A
Dunbar Celtic v St John Boscos, Murphys Farm, 3.00pm, A.McDonagh

Tuesday 9th April Ko. Ko. 6.30 pm Sharp

Premier League
Coachford v Killumney Utd , The Glebe, F.Murphy
Blarney St Ath v Castleview, GACA Pitches, Brooklodge, D.Deady
Macroom v Knockavilla Celtic, Murray Field, T.Long
Pearse Celtic v Springfield, CIT Bishopstown, T.Cotter

Premier A League
Glen Celtic v Douglas Hall, Glen Pk, A.Mylod
Blackstone Rovers v Carrigtwohill Utd, Fairfield, Paul O Sullivan

Thursday 11th April Ko. 6.30 pm Sharp
AUL 1A
Richmond v Glenthorn Celtic, Garrandarragh Wilton, J.Thompson

 

Comments