Featured post

Corkbeg Photographs 1981 - 2004


CORK AUL FIXTURES

Friday 15th February Ko. 7.30 pm
Premier A League
Douglas Hall v Grattan Utd, Moneygourney, Paul O’Sullivan

Saturday 16th February Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 5th Round
Coachford A v Pike Rovers, The Glebe, D.Deady,T.Long,F.Murphy

Corinthians Cup 1st Round
Innishvilla B v Watergrasshill, Knocknacurra, Innishannon, J.Thompson

Corinthians Cup 2nd Round
Fairview v Waterloo, Fairfield, D.Klier
Dunbar Celtic A v Macroom B, Murphys Farm, M.O’Farrell

City Challenge Cup 2nd Round
Greenmount Rangers B v Evergreen, Murphys Farm, S.Barry
Village Utd v Parkview Celtic, Silverheights Pk, F.O’Neill

County Cup 2nd Round
Richmond A v Ballincollig, Garrandarragh Wilton, T.Thompson

Premier League
Knockavilla Celtic v Killumney Utd, Knockavilla, A.Mylod
Macroom v Greenwood, Murray Field , D.Cronin
Castleview v Pearse Celtic, O’Sullivan Pk, K.Hennessy

Premier A League
Kanturk v Bohemians, Kanturk, J.Lenihan
Kilreen Celtic v Blackstone Rovers, Murphys Farm, P.Buckley

AUL 1A
Millstreet Celtic v Glenthorn Celtic, Town Pk, T.Cottor

AUL 2

Strand Utd v Donoughmore Ath, Ballyanley, D.Donovan
AUL 2A
Central Rovers v Churchvilla, Central Pk, B.Dowling
Corkbeg v Shandon Celtic, Whitegate, K.O’Keeffe
Park Utd v Hillington, Brigowen, L.Murphy

AUL 3B
Los Zarcos v Rylane Celtic, Station Rd, Millstreet, Z.Kristic
Bweeng v Glanworth Utd, Bweeng Sport Centre, R.Fitzgerald

Sunday 17th February Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup 5th Round
Hibernians v Park Utd A,Tramore Rd, Waterford. 2.00pm, WJL

Corinthians Cup 1st Round
Casement Celtic v St John Boscos C, Casment Pk, T.McDonagh

Corinthians Cup 2nd Round
Kanturk B v UCC B, Kanturk, A.McDonagh
Ballinhassig A v De Courcey Albion, Gortnaglough, J.Gaffney

City Challenge Cup 1st Round
Afton Villa v City Wanderers, Killeady, L.Murphy

County Cup 2nd Round
Richmond B v St John Boscos A, Garrandarragh , Wilton, 2.00pm, M.O’Connor

Premier League
Springfield v Blarney St Ath, Pat O’Brien Pk, P.Buckley

Premier A League
Glen Celtic v Leeds, Glen Pk, D.Deady
Innishvilla v Carrigtwohill Utd, Knocknacurra, Innishannon, T.Long

AUL 1A
Grangevale v Glenvale, Grangevale Pk, F.Murphy
Buttevant v UCC, Buttevant, Paul O’Sullivan

AUL 2
Blackpool Celtic v CFC Banteer, St Aidens Community School, S.Madine

AUL 3
Greenwood v Ballinhassig , Alsa Pk, E.Mullins

AUL 3A
Tower FC v Glen Celtic, Killowen, J.Sweeney,
Dunbar Celtic v Carrigaline Utd, Murphys Farm, 2.00pm, R.Fitzgerald
Carrigtwohill Utd v Knocknaheeney Celtic, Ballyadam Pk, S.Barry

AUL 3B
Newmarket v Buttevant, Rathcoole, P.O’Sullivan

 

Comments