Featured post

Hibernian v Blackstone Rovers 09.03.08


CORK AUL FIXTURES

Saturday 2nd February, Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
City Challenge Cup 1st Round
Glen Celtic B v Glenthorn Celtic, Glen Pk, A.Mylod

County Cup 1st Round
Los Zarcos v Innnishvilla B, Station Rd, Millstreet, P.Buckley

Premier League
Macroom V Castleview, Murray Field, T.Cotter

Premier A League
Kilreen Celtic v Kanturk, Murphys Farm, D.Deady

AUL 1
Knockraha v Watergrasshill, Pigeon Hill, T.Long
Lakewood Ath v Riverstown – Broooklodge Utd, F.Murphy

AUL 2
Donoughmore Ath v Ballincollig, Donoughmore, J.Lenihan
Strand Utd v CFC Banteer, Ballyanley, D.Cronin

AUL 2A
Corkbeg v St John Boscos, Whitegate, J.Thompson
Dunbar Celtic v Hibernians, Murphys Farm, M.O’Farrell

AUL 3
Ballinhassig v Richmond, Gortnaglough, Paul O’Sullivan

AUL 3A
Carrigaline Utd v Leeview Ath, Ballea Pk, 5.00pm, F.O’Niell

AUL 3B
Greenmount Rangers v Glanworth Utd, Murphys Frm, E.Mullins
Bweeng v Rylane Celtic, Bweeng Sport Centre, M.O’Connor

Sunday 3rd February, Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

FAI Oscar Traynor Trophy
Cork AUL v Clare DL, Moneygourney, 2.00pm, F.Murphy, A.Mylod, D.Cronin

Corinthians Cup 2nd Round
Buttevant A  v Greenmount Rangers A, Buttevant, T.Thomposon

County Cup 1st Round
St John Boscos C v Carrigtwohill Utd  B, Water Rock Pk, 2.00pm, L.Murphy

Premier League
Greenwood v Springfield, Alsa Pk, K.Hennessy

Premier A League
Innishvilla v Bohemians, Knocknacurra Innishannon, T.Long
Leeds v Blackstone Rovers, Leeds Pk, D.Klier

AUL 1
Ballinhassig v Cathedral Celtic, Gortnaglough, K.O’Keeffe

AUL 1A
Glenvale v Millstreet Celtic, Regional Pk, S.Barry
Grangevale v Richmond, Grangevale Pk, P.Buckley

AUL 2
De Courcey Albion v Waterloo, Ballinadee, B.Dowling
Blackpool Celtic v Killowen, St Aidens Community School, D.Donovan

AUL 2A
Shandon Celtic v Churchvilla, Pophams Field, J.Gaffney
Hillington v Central Rovers, Hillington PK, A.McDonagh

AUL 3
Castlelack v Greenwood, Castlelack, J.Sweeney
Parkview Celtic v Afton Villa, Pfizer Pk, T.McDonagh

AUL 3A
Tower FC v St John Boscos, Killowen, E.Mullins
Evergreen v Knocknaheeny Celtic, Deer Park School, M.Troysi

AUL 3B
Newmarket v Casement Celtic, Rathcoole, P.O Sullivan
Kanturk v Coachford, Kanturk, S.Madine

Comments