Featured post

Mayfield United Photographs 1980-2001


CORK AUL FIXTURES
Wednesday 12th December Ko. 7.30pm
FAI Oscar Traynor Trophy
Cork AUL v Kerry, Turners Cross, T.Long, T.Cotter,Paul O’Sullivan

Saturday 15th December Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
AOH Cup 3rd Round
Macroom A v Killumney Utd, Murray Field, T.Cotter, Provisional
Innishvilla v Kanturk A, Knocknacurra, Innishannon, P.Buckley
Pearse Celtic v Coachford, CIT Bishopstown, T.Long

Corinthians Cup 1st Round
Knockraha v Afton Villa, Pigeon Hill, J.Lenihan

City Challenge Cup 1st Round
Greenmount Rangers B v Cathedral Celtic, Murphys Farm, J.Thompson
Glenthorn Celtic v Glen Celtic B, St Aidens Community School, M.O’Farrell, Provisional
Knocknaheeny Celtic v Glenvale, Kilmore Rd, D.Klier

County Cup 1st Round
Carrigaline Utd v Hibernians, Ballea pk, 5.00pm, D.Donovan
CFC Banteer v Coachford B, Banteer Sports Fieldd, K.O’Keeffe
Rylane Celtic v Ard Na Laoi, Rylane, J.Sweeney

Premier League
Blarney St Ath v Greenwood, GACA Pitches, Brooklodge, K.Hennessy

Premier A League
Blackstone Rovers v Grattan Utd, Fairfield, Paul O Sullivan
Kilreen Celtic v Douglas Hall, Murphys Farm, D.Deady, Provisional

AUL 1
Lakewood v Village Utd, Ovens, S.Barry

AUL 1A
Buttevant v Greenmount Rangers, Buttevant, D.Cronin
Millstreet Celtic v Richmond, Town Pk, L.Murphy
UCC v Rathcoole Rovers, The Farm, A.Mylod

AUL 2
Ballincollig v Waterloo, Regional Pk, Z.Kristic
Strand Utd v Donoughmore Ath, Ballyanley, F.O’Neill
Macroom v De Courcey Albion, Town Pk, M.O’Connor

AUL 2A
Central Rovers v Corkbeg, O’Sullivan Pk, E.Mullins
Churchvilla v Dunbar Celtic, Kilmoy Cloyne, T.McDonagh
Park Utd v St John Boscos, Brigown, P.O’Sullivan

AUL 3
Ballinhassig v Castlelack, Gortnaglough, M.Troysi

AUL 3B
Bweeng v Kanturk, Bweeng Sports Centre, R.Fitzgerald

Sunday 16th December, Ko. 10.45 am Unless Otherwise Stated

Presidents Cup Semi Final
Newmarket v Dunbar Celtic B, Rathcoole, 11.30 am, K.O’Keeffe

City Challenge Cup 1st Round
Grangevale v Shandon Celtic, Grangevale Pk, S.Barry
Casement Celtic v Dillons Cross, Casement Pk, F.O’Neill

County Cup 1st Round
Carrigtwohill Utd  B v St John Boscos C, Balladam Pk, E.Mullins

Premier League
Springfield v Castleview, Pat O’Brien Pk, D.Deady

Premier A League
Bohemians v Glen Celtic, Fairfield, P.Buckley
Leeds v Carrigtwohill Utd, Leeds, Pk, Paul O Sullivan

AUL 1
Ballinhassig v Riverstown-Brooklodge, Gortnaglough, J.Lenihan
Watergrasshill Utd v Fairview, Skehanagh, J.Thompson

AUL 2
Blackpool Celtic v Killowen, St Aidens Community School, D.Donovan

AUL 3
Greenwood v Parkview Celtic, ALSA Pk, B.Dowling
UCC v Richmond, The Farm, 2.00pm, A.McDonagh

AUL 3A
St John Boscos v Leeview Ath, Water Rock Pk, 2.00pm, R.Fitzgerald
Tower v Evergreen, Killowen, S.Madine

AUL 3B
Buttevant v Glanworth Utd, Buttevant, J.Sweeney

Comments