Featured post

Innishvilla and Innishannon Photos

AUL Fixtures


CORK AUL FIXTURES


Friday 28th September Ko. 7.30 pm
Munster Junior Cup 1st Round
Leeview Ath v Grattan Utd, Mayfield Community School, P. Buckley
Buttevant A v Coachford A, Buttevant, D.Cronin
Douglas Hall v Bohemians, Moneygourney, F.Murphy
Saturday 29th September Ko. 3.00pm Unless Otherwise Stated
Munster Junior Cup 1st Round
Greenmount Rangers A v Springfield A, Murphys Farm, A.Mylod
Carrigtwohill Utd A v Killumney Utd, Ballyadam Pk, J.Lenihan
Donoughmore Ath v Castlelack, Donoughmore, P.Buckley
Pearse Celtic v Park Utd A, CIT Bishopstown, D.Cronin
Blarney St Ath v Bweeng, GACA Pitches Brooklodge, D.Deady
Knockavilla Celtic v Glenvale, Knockavilla, J.Thompson
Richmond A v Watergrasshill Utd, Garrandarragh, Wilton, M.O’Farrell
Cathedral Celtic v Carrigaline Utd, Fairfield, F.Murphy
Waterloo v Glenthorn Celtic, Whitechurch Community Center, T.Long
Tower Ath v Kanturk A, O Shea Pk, T.Cottor
Village Utd v Rathcoole Rovers, Silverheights Pk, Paul O’Sullivan
Glen Celtic B v Fairview, Glen Pk, L.Murphy
Ballincollig v Leeds, Regiona Pk, S.Barry
Greenwood B v Glen Celtic A, Clashduv Rd, D.Donovan
Lakewood Ath v Macroom A, Ovens, K.Hennessy
Saxone Cup 2nd Round
Park Utd B v Central Rovers, Brigown, M.O’Connor
CFC Banteer v Shandon Celtic, Banteer Sports Center, K.O’Keeffe
Presidents Cup 2nd Round
Knocknaheeny Celtic v Newmarket, Kilmore Rd, Z. Kristic
Rylane Celtic v Carrigtwohill Utd B, Rylane, A.McDonagh

AUL 1A
Millstreet Celtic v UCC, Town PK, T.Thompson

AUL2
Killowen v Macroom, Killowen, R.Fitzgerald

AUL 2A
Corkbeg v Dunbar Celtic, Whitegate, J.Sweeney

AUL 3
Innishvilla v UCC, Knocknacurra Innishannon, T.McDonagh
Ard Na Laoi v Parkview Celtic, Leemount, E.Mullins

AUL 3B
Coachford v Los Zarcos, Carrigadrohid, P.O’Sullivan

Sunday 30th September Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated

Munster Junior Cup 1st Round
Greenwood A v Castleview, Clashduv Rd, D.Deady
Innishvilla A v Blackpool Celtic, Knocknacurra Innishannon, J.Lenihan
Casement Celtic v Knockraha, Casement Pk, T.Long

AOH Cup 1st Round
Greenmount Rangers B v Kilreen Celtic, Murphys Farm, K.Hennessy

St Michaels Cup 2nd Round
Riverstown-Brooklodge Utd v Springfield B, GACA Pitches Brooklodge, 3.00pm, S.Barry

Presidents Cup 2nd Round
Evergreen  v Dunbar Celtic B,Deerpark Community School, E.Mullins

AUL 2A
City Wanderers v Hibernians, CIT Bishopstown, F.O’Neill
Hillington v Churchvilla, Hillington Pk, S.Madine

AUL 3
Richmond v Afton Villa, Ballyhank, Waterfall, 3.00pm, R.Fitzgerald

AUL 3B
Kanturk v Buttevant, Kanturk, J.Gaffney


Comments