Featured post

Hibernian v Blackstone Rovers 09.03.08

Cork Youth Fixtures


Daly Industrial Supplies Cork Youth Leagues Fixtures

Tuesday 3rd April
(6.30pm Kick-Off)
                               
Daly Industrial Supplies Youths Premier

Ballincollig                            v              Douglas Hall                         Landing Field                       (A Mylod)
               
Daly Industrial Supplies Youths League 1A

Rivertown                             v              Passage                  East Cliff                               (P O’Sullivan)
St. Marys                               v              Mallow Utd                           St. Marys Park                     (D Keeler)
Everton                  v              Douglas Hall                         Everton Park                        (J Linehane)

Wednesday 4thApril
(6.30pm Kick-Off Unless Stated)

Daly Industrial Supplies U17 Premier


Castleview                            v              Springfield Ramblers          O’Sullivan Park 7.30pm(J Walsh)   
Carrigaline Utd     v              Avondale Utd                       Ballea Park                           (J Linehane)
               

Daly Industrial Supplies U17 League 1


Kilreen Celtic                        v              Lakewood Ath                     Ballyphehane Park             (R Fitzgerald)
Bandon                 v              Coachford                            Bandon                 (D Buckle)
Strand Utd                            v              Castlebridge Celtic              Ballyanley                            (D Keeler)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1A


Buttevant                              v              Kinsale                   Buttevant 7.30pm               (T Goggin)
Douglas Hall                         v              Mallow Utd                           Moneygourney 7.30pm(K Morey)
Avondale Utd B   v              Everton                  Besbourough                        (M Moynihan)
Churchvilla                           v              Crosshaven                           Clyone                                   (T McCarthy)






Thursday 5th April
(6.30pm Kick-Off unless stated)

Daly Industrial Supplies Youths League 1A

St Marys                                v              Buttevant                              St. Marys Park                     (J Walsh)
Riverstown Boys                 v              Everton                  Eastcliff                 (M Moynihan)
Dougals Hall B     v              Mallow Utd                           Moneygourney 7.30pm(D Buckle)

Daly Industrial Supplies U19 Cup Semi Final


Blarney Utd                          v              College Corinthians             O’Shea Park                         (D Keeler)

Friday 6th April
(6pm Kick-Off)

Daly Industrial Supplies U17 League Premier


Springfield Ramblers          v              St. Marys                               John Murphy Park              (J Linehane)

 

Daly Industrial Supplies U17 League 1


Bandon                 v              Midleton                                Bandon                 (K Morey)
Lakewood Ath                     v              Blarney Utd                          Ovens                                     (M Moynihan)
Youghal Utd                         v              Coachford                            Adrath Park                          (D Buckle)
Macroom                              v              Castlebridge Celtic              Macroom                              (P O’Sullivan)

Daly Industrial Supplies U17 League 1A


Everton                  v              Mallow Utd                           Everton Park                        (R Fitzgerald)
Carrigaline Utd B v              Douglas Hall                         Ballea Park                           (R F Murphy)
Crosshaven                           v              Kinsale                   Camden                                (T Goggin)
Avondale Utd B   v              Churchvilla                           Besbourough                        (J Walsh)

Daly Industrial Supplies U19 Cup Semi Final


Casteview                             v              Temple Utd/Everton           O’Sullivan Park    (A Mylod)




Saturday 7th April
(3pm Kick-Off unless stated)

Daly Industrial Supplies Youths League 1A

Buttevant                              v              Passage                  Buttevant                              (J Linehane)
Everton                  v              Mallow Utd                           Everton Park 11am             (D Klier)

 

Sunday 8th April

FAI Umbro Youths Inter-League Semi-Final

Waterford League               v              Cork Youth Leagues Waterford 3pm                              (FAI)     

 

Daly Industrial Supplies U19 Premier League


Greenwood                           v              Everton                  Alsa Park 3pm                     (G Kelly)

 

Monday 9th April
(11am Kick-Off)

 

Ted Healy Cup 3rd Round


Riverstown Boys v              Blarney UItd                        Eastcliff                 (D Buckle)
St. Marys                               v              Youghal Utd                         St. Marys Park                     (R Fitzgerald)
Carrigaline Utd     v              Bandon                 Ballea Park                           (T McCarthy)
Midleton                                v              Avondale Utd                       Knockgriffin                         (M Moynihan)
College Corinthians             v              Castleview                            Castletreasure                      (K Morey)


Comments