Featured post

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESSaturday 14th April Ko. 3.00pm Unless Otherwise
Stated
AOH Cup Semi Final 2nd Leg: Park Utd A v Pearse Celtic, Brigowen, J.Lyne,Ray Murphy,S.Barry Coachford A v Killumney Utd, The Glebe, T.Tully,G.Stephens, T.Murphy
City Challenge Cup Semi Final: Casement Celtic v Glen Celtic A , Casement Pk, D.Donovan
County Cup Quarter Final: Leeside B v Knockraha, Little Island, B.Buckley
Premier League: Knockavilla Celtic v Kinsale, Knockavilla, T.Callanan
Premier A League: Kanturk v Grattan Utd, Kanturk, G.Duffy, Carrigtwohill Utd v Springfield, Ballyadam Pk, M.O’Farrell
AUL 1A: Greenmount Rangers v Rathcoole Rovers, Murphys Farm, J.O’Reilly
Dunbar Celtic v Millstreet Celtic, Murphys Farm, A.McDonagh
AUL 2: CFC Banteer v Killowen, Banteer Sports Field, B.Dowling, Ballincollig v Blackpool Celtic, Regional Pk, M.O’Connor, Macroom v De Courcey Albion, Town Pk, J.Harte
AUL 2A: Central Rovers v Churchvilla, O’Sullivan, E.Mullins, Hibernians v Glanworth Utd, Shanbally, T.McDonagh
AUL 3: Ballinhassig v Passage, Gort na glough, P.O’Sullivan

Sunday 15th April Ko. 10.45 am Unless Otherwise
Stated
City Challenge Cup Semi Final: Greenwood B / Douglas Hall v Glenthorn Celtic / Crescent Ath, Venue Later, T.Murphy
County Cup Quarter Final: Ballinhassig A v Richmond, Gortnaglough, T.Callanan
Springfield B v Watergrasshill Utd, Pat O’Brien Pk, M.O’Farrell
Kanturk B v Park Utd B, Kanturk , T.Kelleher
Premier League: Leeside v Blarney St Ath, Little Island, G.Stephens, Wilton Utd v Greenwood, Lee Road, T.Tully
Premier A League: Leeds v Castleview, Leeds Pk, G.Duffy, Bohemians v Kilreen Celtic, Fairfield, J.Lyne
AUL 1: Dillons Cross Ath v Fairview, Silverheights Pk, J.O’Reilly, Village Utd v Buttevant, Silverheights Pk, S.Barry
AUL 1A: Innishvilla v Donoughmore Ath, Knocknacurra Innishannon, B.Buckley
Grangevale v UCC, Grangevale Pk, D.Donovan
AUL 2: Waterloo v City Wanderers, Grenagh Sports Field, F.O’Neill
AUL 3: Hillington v Innishvilla, Hillington Pk, T.McDonagh, Hibernians v Afton Villa, Shanbally, E.Mullins
AUL 3A: Dunbar Celtic v Glen Celtic, Murphys Farm, 3.00pm, A.McDonagh
AUL 3B: Newmarket v Lakewood Ath, Banteer Sports Field, 3.00pm, T.Kelleher

Tuesday 17th April Ko. 6.45 pm Sharp
Premier League: Leeside v Wilton Utd, Little Island, Ray Murphy, Kinsale v Killumney Utd, Madden Pk, J.Lyne, Macroom v Coachford, Murray Field, A.O’Connell
Premier A League: Bohemians v Castleview, Fairfield, M.O’Farrell, Springfield v Kilreen Celtic, Pat O’Brien Pk, T.Callanan, Blackstone Rovers v Grattan Utd, Monard, G.Stephens
AUL 3: Hillington v UCC, Hillington Pk, D.Donovan,
AUL 3A: Carrigaline Utd v Glounthane , Ballea Pk, M.Troysi, Glen Celtic v Knocknaheeny Celtic, Glen Pk, F.O’Neill
AUL 3B: Kanturk v Buttevant, Kanturk, T.Kelleher,

Wednesday 18th April Ko. 6.45 pm Sharp: Premier League Blarney St Ath v Knockavilla Celtic, Monard, T.Murphy
Thursday 19th April Ko. 6.45 pm Sharp
AUL 1: Cathedral Celtic v Watergrasshill Utd, Fairfield, D.Donovan, Knockraha v Leeside, Pigeon Hill, S.Barry Shandon Celtic v Glen Celtic, Pophams Field, Ray Murphy, Fairview v Buttevant, Monard, B.Buckley
AUL 1A: Glenthorn Celtic v UCC, St Aidens Community School, J.Lyne
Richmond v Greenmount Rangers Garrandarragh , Wilton, T.Murphy
Innishvilla v Douglas Hall, Knocknacurra Innishannon,
G.Stephens
Grangevale v Glenvale, Grangevale Pk, A.O’Connell
Dunbar Celtic v Donoughmore Ath, Murphys Farm, M.O’Farrell
AUL 2: Ard Na Laoi v Waterloo, Leemount, E.Mullins, Casement Celtic v De Courcey Albion, Casement Pk, J.O’Reilly, Killowen v Ballincollig, Killowen, J.Harte
Ballinhassig v Blackpool Celtic, Gortnaglough, M.O’Connor
AUL 2A: Springfield v Brooklodge Utd, Pat O’Brien Pk, M.Troysi

Comments