Featured post

A Random Selection of Players

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURES
Thursday 24th November Ko. 7.30 PM
Mossie Linnane League Cup Semi Final
Castleview v Blarney St Ath / Kanturk A, O’Sullivan Pk, G.Stephens
Saturday 26th November Ko. 2.00pm Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 4th Round
Innishvilla A v Killumney Utd, Knocknacurra, Innishannon, L.Buckley
Knockavilla Celtic v Coachfird A, Knockavilla, J.Lyne
Fairview v College Corinthians, Monard, T.Tully
Mayfield Utd v Springfield A, Mayfield Utd Pk, MSL
AOH Cup 2nd Round
Glenthorn Celtic v Kinsale, St Aidens Community School, Ray Murphy
AOH Cup 3rd Round
Kilreen Celtic v Glanworth Utd, Murphys Farm, T.Callanan
Corkbeg v Hibernians A, Whitegate, M.O’Farrell
Killowen v Bohemians, Killowen, C.Long
Cathedral Celtic v Ballinhassig A, Fairfield, S.Barry
Pearse Celtic v Knockraha, CIT Bishopstown, G.Duffy
CFC Banteer v Park Utd A, Banteer Sports Field, D.Donovan
Premier A League
Grattan utd v Blackstone Rovers, O.Neill Pk, T.Murphy
AUL 1A
Rathcoole Rovers v Donoughmore Ath, Rathcoole, D.Daly
UCC v Richmond, The Farm, A.McDonough
AUL 2
Macroom v Blackpool Celtic, Town Pk, J.O’Reilly
Waterloo v City Wanderers, Grenagh Sports Field, B.Buckley
Rylane Celtic v Casement Celtic, Rylane, P.O’Reilly
AUL 2A
Central Rovers v Wilton Utd, O’Sullivan Pk, E.Mullins
AUL 3
Ballinhassig v Greenwood, Gortnaglough, J.Harte
AUL 3A
Carrigaline Utd v Knocknaheeny Celtic, Ballea Pk, 5.00pm, T.McDonagh
AUL 3B
Coachford v Buttevant, The Glebe, M.O’Connor
Lakewood Ath v Rathcoole Rovers, Ovens, M.Troysi
Sunday 27nd November Ko. 10.45am Unless Otherwise Stated
FAI Junior Cup 4th Round
Glen Celtic A v Carrigtwohill Utd A, Glen pk, J.Lyne
St Michaels Cup Quarter Final
Douglas Hall v Millstreet Celtic, Moneygourney, L.Buckley
AOH Cup 3rd Round
Greenwood A v Brooklodge Utd, ALSA Pk, Ray Murphy
UCC B v De Courcey Albion, The Farm, 2.00pm, S.Barry
Premier League
Leeside v Macroom, Little Island, T.Tully
AUL 1
Dillons Cross v Village Utd, Silverheights Pk, T.Callanan
Crescent Ath v Watergrasshill, Monard, T.Murphy
Shandon Celtic v Leeside, Pophams Field, G.Stephens
AUL 1A
Glenvale v Grangevale, Regional Pk, C.Long

AUL 2
Ard Na Laoi v Ballincollig, Leemount, G.Duffy
AUL 2A
Leeview Ath v Churchvilla, Pfizer Pk, F.O’Neill
Springfield v St John Boscos, Pat O’ Brien Pk, D.Donovan
AUL 3
Afton Villa v Hibernians, Killeady, E.Mullins
Passage v Hillington, Rockenham, P.O’Sullivan
AUL 3A
Dunbar Celtic v Glen Celtic, Murphys Farm, 2.00pm, J.O’Reilly
St John Boscos v Park Utd, Water Rock Pk, S.Madine
Glounthane v Cork Road Celtic, Glenmore Pk, 2.00pm, M.O’Connor
AUL 3B
Newmarket v Los Zarcos, Banteer Sports Field,2.00pm A.McDonagh
Kanurk v Strand Utd, Kanturk, B.Dowling

Comments