Featured post

08.08.24 Ballyvolane v Ballincollig

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESFriday 2nd December Ko. 7.30 pmAUL 1
Buttevant v Dillons Cross, Buttevant, R.Murphy
AUL 1A
Douglas Hall v Innishvilla, Moneygourney, G.Duffy
Saturday 3rd December Ko. 2.00pm Unless otherwise statedFAI Junior Cup 4th Round
Kinsale v Glasheen, Madden Pk, G.Stephens
Munster Junior Cup 2nd Round
Castleview v Greenmount Rangers, O’Sullivan Pk, L.Buckley
Munster Junior Cup 3rd Round
Blarney St Ath v Park Utd A, Monard, J.Lyne
Casement Celtic v Wilton Utd A, Casement Pk, S.Barry
AOH Cup 3rd Round
Richmond v Grangevale, Garrandarragh , Wilton, M.O’Farrell
Corinthians Cup 2nd Round
Buttevant B v Donoughmore Ath, Buttevant, D,Daly
Carrigaline Utd v Dunbar Celtic B, Ballea Pk, 5.00pm, B.Buckley
Macroom B v Rathcoole Rovers B, Town Pk, D.Donovan
Rylane Celtic v Park Utd B, Rylane, A.McDonogh
Waterloo v Dunbar Celtic A, Grenagh Sports Field, J.O’Reilly
Rathcoole Rovers A v Los Zarcos, Rathcoole, T.Kelleher
Watergrasshill Utd v Fairview, Skenanagh, P.O’Reilly
Premier League
Leeside v Greenwood, Little Island, T.Murphy
Coachford v Macroom, The Glebe, T.Callanan
Premier A League
Carrigtwohill Utd v Pearse Celtic, Ballyadam Pk, T.Tully
Kilreen Celtic v Bohemians, Murphys Farm, A.O’Connell
Blackstone Rovers v Leeds, Monard, C.Long.
AUL 1
Village Utd v Shandon Celtic, Silverheights Pk, J.Harte
AUL 2A
Hibernians v Wilton Utd, Shanbally, T.McDonagh
St John Boscos v Central Rovers, Water Rock Pk, M.O’Connor
AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Carrigtwohill Utd, Kilmore Road, M.Troysi
Sunday 4th December Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedMunster Junior Cup 3rd Round
Springfield A v Killunmney Utd, Pat O’Brien Pk, J.Lyne
Corinthians Cup 1st Round
Parkview Celtic v Leeview Ath, Pfizer Pk, L.Buckley
Glounthane v Churchvilla, Glenmore Pk, 2.00pm, S.Barry
Corinthians Cup 2nd Round
Ard Na Laoi v Glenthorn Celtic, Leemount, T.Callanan
Glanworth Utd v Kanturk B, Glanworth, S.Madine
UCC B v Killowen, The Farm, 2.00pm, D.Donovan
AUL 1
Cathedral Celtic v Crescent Ath, Fairfield, T.Tully
Glen Celtic v Knockraha, Glen Pk, G.Stephens
AUL 1A
Glenvale v UCC, Regional Pk, T.Murphy
AUL 2
City Wanderers v Ballincollig, CIT Bishopstown, P.O’Sullivan
Ballinhassig v CFC Banteer, Gortnaglough, B.Dowling
De Courcey Albion v Blackpool Celtic, Eily Lily, J.O’Reilly
AUL 2A
Brooklodge Utd v Corkbeg, GACA Pitches, Brooklodge, 2.00pm, A.McDonagh
AUL 3
St John Boscos v Ballinhassig, Water Rock Pk, 2.00pm, M.Troysi
Innishvilla v Hibernians, Knocknacurra, Innishannon, F.O’Neill
Greenwood v Afton Villa , ALSA Pk, T.Kelleher
AUL 3B
Bweeng v Coachford, Bweeng Sports Field, B.Buckley

Comments