Featured post

Grattan United v Ballyvolane 15.03.08

Youth fixtures




Daly Industrial Supplies Cork Youth Leagues Fixtures

Saturday 29th October
(3pm Kick-Off unless stated)

Daly Industrial Supplies U17 League 1

Coachford                   v          Castlebridge Celtic                 Coachford(10.45)       (T McCarthy)
Richmond                   v          Blarney                                    Waterfall(10.45)          (RF Murphy)
Kilreen Celtic              v          Midleton                                 Murphys Farm(10.45) (J Linehane)

Daly Industrial Supplies U17 League 1A

Wilton Utd                  v          College Corinthians B             Lee Road (10.45)        (E McNally)

FAI UMBRO YOUTH CUP 2nd  ROUND

Wilton Utd                  v          Carrigaline Utd                       Lee Road                    (A Mylod)
Mallow Utd                v          Springfield Ramblers              Mallow                        (J Linehane)
Strand Utd                  v          Innishvilla                               Ballyanley                   (J Sweeney)
Everton                       v          Glouthaune Utd                      Everton Park               (K Morey)
Fermoy                        v          Leeds                                      Carrig Park                  (PO’Sullivan)
Passage                        v          Douglas Hall                           Passage                        (J Walsh)
St Marys                      v          Park Utd                                 St.Marys Park             (G Kelly)
Richmond                   v          Riverstown                              Waterfall                     (K Hennessey)
Knockraha                   v          Ballincollig                              Knockraha                   (R Fitzgerald)











Sunday 30th October
(3pm Kick-Off)

Daly Industrial Supplies U17 League 1


Strand Utd                  v          Macroom                     Ballyanley                   (K Morey)
Lakewood Ath A        v          Youghal                      Ovens                          (T Goggin)

Daly Industrial Supplies U17 League 1A


Avondale Utd B         v          Riverstown                  Beaumont                    (T McCarthy)
Crosshaven                  v          Douglas Hall               Crosshaven                  (P Murphy)
Carrigaline Utd B       v          Mallow                        Ballea Park                  (DO’Mahony)
Greenwood                 v          Churchvilla                  Coffeys Field              (J  Lyne)

Daly Industrial Supplies U19 Premier League

 

Ballincollig                  v          Castleview                  Ballincollig                  (A Mylod)

Everton                       v          Carrigaline Utd           Everton Park               (D Keeler)

Temple Utd                 v          College Corinthaisn    Temple Park                (J Sweeney)
Youghal Utd               v          Greenwood                 Adrath Park                (J Walsh)
Ringmahon Rgs          v          Midleton                     Ringmahon Park         (K Callanan)

Daly Industrial Supplies U19 League 1


Blarney Utd                v          Cobh Wanderers         O’Shea Park                (P Buckley)
Strand Utd                  v          Leeds                          Ballanley                     (A Buttimer)
Avondale                    v          Blarney FC                  Avondale Park                        (G Kelly)
Douglas Hall               v          Mayfield Utd              Moneygourney            (J Linehane)

Wednesday 2nd November
(7.30pm KO)

Daly Industrial Supplies U17 League 1A


Buttevant                    v          Kinsale                        Buttevant                    (J Sweeney)     

Comments