Featured post

Hibernian v Blackstone Rovers 09.03.08

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESSaturday 15th October Ko. 3.00pm Unless Otherwise StatedFAI Junior Cup 2nd Round
Wilton Utd A v Carrigaline Utd MSL, Farranlea Rd, T.Murphy
Ballinhassig B v Innishvilla A, Gortnaglogh, G.Duffy
Kanturk A v Douglass Hall , Kanturk, T.Callanan
Ballincollig v Midleton FC, Regional Pk, Ray Murphy
Pearse Celtic v Everton AFC , Cit , Bishopstown, G.Stephens
Greenmount Rangers v Macroom A, Murphys Farm, S.Barry
Waterloo v Leeside, Grenagh Sports Field, A.O’Connell
Rathcoole Rovers A v Dunbar FC, Rathcoole, D.Donovan
Ringmahon Rangers v City Wanderers, Ringmahon Pk, MSL
Kinsale v Cathedral Celtic, Madden Pk, T.Tully
Coachford A v Everton B, The Glebe, J.Lyne
Blackstone Rovers v Glanworth Utd, Monard, M.O’Farrell
Richmond FCv Fairview FC, Garrandarragh, Wilton, S.McDermott
Glasheen FC v Greenwood A, Glasheen Pk, 2.00pm MSL
AUL 1A
Donoughmore Ath v Millstreet Celtic, Donoughmore, B.Buckley
UCC v Grangevale, The Farm, C.Long
AUL 2
CFC Banteer v Casement Celtic, Banteer Sports Field, D.Daly
Rylane Celtic v De Courcey Albion, Rylane, B.Dowling
AUL 2A
Corkbeg v Churchvilla, Whitegate, A.McDonagh
St John Boscos v Wilton Utd, Waterrock Pk, F.O’Neill
AUL 3A
Cork Road Celtic v Glountane, St Colemans College , Fermoy, J O’Reilly
AUL 3B
Lakewood Ath v Strand Utd, Ovens, T.Kelleher
Bweeng v Los Zarcos, Bweeng Sports Centre, P.O’Reilly
Sunday 16th October Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedFAI Junior Cup 2nd Round
Blackpool Celtic v Mayfield Utd, St Aidens Community School, T.Callanan
Carrigtwohill Utd A v Doolans Cow FC, Ballyadam Pk, T.Murphy
Fermoy FC v Knockavilla Celtic, Carrig Pk, MSL
Glenvale v Kilreen Celtic, Regional Pk, Ray Murphy
Leeds v Blarney St Ath, Leeds Pk, G.Stephens
Ballinhassig A v Killumney Utd, Gortnaglough, M.O’Farrell
Buttevant A v Leon Mountain FC, Buttevant, J.O’Reilly
Tramore Ath v Castleview, Tramore pk, MSL
Springfield FC A v Crosshaven FC, Pat O’Brien Pk, A.O’Connell
Bunratty Utd v Glenthorn Celtic, Schull, 2.00pm, WCL
Abtran FC v Glen Celtic, The Farm, 2.30pm CBSL
Presidents Cup 2nd Round
UCC B v Knocknaheeny Celtic, The Farm, 3.00pm, T.Kelleher
Premier A League
Bohemians v Grattan Utd, Fairfield, J.Lyne
AUL 1
Crescent Ath v Knockraha, Monard, S.McDermott
Dillons Cross v Leeside, Silverheights Pk, C.Long
AUL 2
Ard Na Laoi v Killowen, Leemount, P.O’Sullivan
AUL 2A
Brooklodge Utd v Leeview Ath, GACA Pitches, Brooklodge , 3.00pm, M.O’Connor
AUL 3
Hillington v Hibernians, Hillington Pk, T.McDonagh
Afton Villa v St John Boscos, Killeady, J.Harte
Passage v Parkview Celtic, Rockenham, S.Madine

Comments