Featured post

Barry Peelo: continued look-back at season 2009-10 (Premier League Title)

AUL Fixtures

CORK AUL FIXTURESFriday 4th November Ko. 7.30 pm.FAI Junior Cup 3rd Round
MIdleton v Leeside A, Knockgriffin, MSL
AUL 1A
Douglas Hall v UCC, Moneygourney, S.McDermott
Saturday 5th November Ko. 2.00pm Unless Otherwise StatedFAI Junior Cup 3rd Round
Blackstone Rovers v Tramore Ath, Monard, G.Stephens
Kinsale v Wilton Utd A, Madden Pk, J.Lyne
Knockavilla Celtic v Glenvale, Knockavilla, L.Buckley
Pearse Celtic v College Corinthians, CIT Bisphopstown, T.Tully
Coachford A v Buttevant A, The Glebe, Ray Murphy
Premier League
Park Utd v Blarney St Ath, Brigown, Tony Murphy
Premier A League
Kilreen Celtic v Grattan Utd, Murphys Farm, A.O’Connell
AUL 1
Village Utd v Crescent Ath, Silverheights Pk, D.Donovan
Watergrasshill v Knockraha, Skenanagh, S.Barry
Cathedral Celtic v Leeside, Fairfield, B.Buckley
AUL 1A
Donoughmore Ath v Greenmount Rangers, Donoughmore, D.Daly
Richmond v Millstreet Celtic, Garrandarragh, Wilton, C.Long
AUL 2
Ballincollig v Macroom, Regional Pk, S.McDermott
Casement Celtic v City Wanderers, Casement Pk, A.McDonagh
Waterloo v CFC Banteer, Grenagh Sports Field, J.O’Reilly
AUL 2A
Corkbeg v St John Boscos, Whitegate, T.Kelleher
Hibernians v Churchvilla, Shanbally, P.O’Reilly
AUL 3
Afton Villa v Ballinhassig, Kileady, E.Mullins
AUL 3A
Knocknaheeny Celtic v Cork Road Celtic, Kilmore Road, J.Harte
Carrigtwohill Utd v Park Utd, Ballyadam Pk, P.Hennessy
AUL 3B
Buttevant v Rathcoole Rovers, Buttevant, M.Troysi
Bweeng v Newmarket, Bweeng Sports Field, T.McDonagh
Coachford v Los Zarcos, Carrigadrohid, M.O’Connor
Sunday 6th November, Ko. 10.45 am Unless Otherwise StatedFAI Junior Cup 3rd Round
Glasheen v Kanturk A, Glasheen Pk, MSL
Fairview v Bunratty, Monard, 1.00pm, J.Lyne
Skibbereen v Carrigtwohill Utd A, Skibbereen, 2.00pm WCL
Glen Cletic A v Leeds, Glen Pk, L.Buckley
Innishvilla A v Dunbar Celtic A, Knocknacurra, Innishannon, D.Donovan
Killumney Utd v Macroom A, Killeady, T.Murphy
AOH Cup 2nd Round
Glounthane v De Courcey Albion, Glenmore Pk, 2.00pm, S. Barry
Premier A League
Springfield v Castleview, Pat O’Brien Pk, Ray Murphy
AUL 1
Shandon Celtic v Dillons Cross, Pophams Rd, G.Stephens
AUL 1A
Grangevale v Rathcoole Rovers, Grangevale Pk, A.O’Connell
AUL 2
Ard Na Laoi v Ryalne Celtic, Leemount, D.Daly
Ballinhassig v Killowen, Gortnaglough, T.Tully
AUL 2A
Brooklodge Utd v Central Rovers, GACA Pitches, Brooklodge, 2.00pm, F.O’Neill
Leeview Ath v Glanworth Utd, Pfizer Pk, P.O’Sullivan
Wilton Utd v Springfield, Lee Rd, B.Buckley
AUL 3
St John Boscos v Hillington, Water Rock Pk, 2.00pm, A.McDonagh
Parkview Celtic v Hibernians, Pfizer Pk, S.Madine
Passage v Greenwood, Rockenham, T.Kelleher
UCC v Innishvilla, The Farm, 2.00pm, J.O’Reilly
AUL 3A
St John Boscos v Carrigaline Utd, Water Rock Pk, E.Mullins
Dunbar Celtic v Glen Celtic, Murphys Farm, 2.00pm, D.Daly
AUL 3BKanturk v Lakewood Ath, Kanturk, C.Lon

Comments