Featured post

Hibernian v Blackstone Rovers 09.03.08

YOUTH FIXTURES

Due to Mayfied U17 & Rockmount U18 withdrawing MC will have to revise Divs at  both U17 & U18 level.  Will email finalised Divs asap to all clubs.

Daly Industrial Supplies Cork Youth Leagues Fixtures

Saturday 20th August

(3pm Kick-Off)



Daly Industrial Supplies U18 League Cup

Park Utd v Carrigaline Utd Brigown (P. O’Sullivan)

Kanturk v Passage Kanturk (D. Keeler)

Douglas Hall A v Kilreen Celtic Moneygourney (A. Mylod)

Glouthaune Utd v Douglas Hall B Glouthaune (John Sweeney)

Ringmahon Rgs v Buttevant Ringmahon Park (J. Linehane)

Richmond v Knockraha Waterfall (K. Morey)

Ballincollig v Fermoy Ballincollig (P. Buckley)

Strand Utd v Leeds Ballyanaly (J. Lyne)



Sunday 21st August

(3pm Kick-Off Unless Stated)



Gussie Welsh Perpetrual Trophy



Castleview v Midleton O’Sullivan Park (P. Buckley)

Douglas Hall v Carrigaline Utd A Moneygourney (S. O’Connell)

Carrigaline Utd B v Ringmahon Rgs Ballea Park (K. Morey)

College Cor. A v Avondale Utd B Corinthians Park (D. Keeler)

Lakewood Ath A v College Cor. B Ovens (J. Linehane)

Lakewood Ath B v Leeds Ovens (J. Sweeney)

Avondale Utd v Riverstown Avondale Park (T. Long)

Springfield Ramblers v Buttevant Cobh (D. Deady)

St Marys v Blarney Utd St Marys Park (A. Mylod)



Daly Industrial Supplies U19 League Cup



Cobh Wanderers v Carrigaline Utd B Oldchurch Park (M. Barry)

Carrigaline Utd A v College Corinthians Ballea Park 5pm (A. O’Regan)

Greenwood v Lakewood Ath Clashdubh Park (D. O’Mahony)

Temple Utd v Mayfield Utd Temple Park (T. Cotter)

Riverstown v Youghal Utd Eastcliffe (J. Lyne)

Watergrasshill v Blarney Utd A Watergrasshill (Z. Kristic)

Avondale Utd v Leeds Avondal Park 5pm (M. O’Flaherty)

Blarney Utd v Douglas Hall O’Shea Park (P. Murphy)





Tuesday 23 August

(7pm Kick-Off)



Daly Industrial Supplies U18 League Cup

Carrigaline Utd A v Wilton Utd Ballea Park (P. O’Sullivan)

Kanturk v College Corinthians Kanturk (K. Morey)

Kilreen Celtic v Springfield Ramblers Kilreen Park (J. Linehane)

Douglas Hall B v Everton Moneygourney (J. Sweeney)

Buttevant v Riverstown Abbeyview (F. Murphy)

Knockraha v Mallow Utd Pigeon Hill (D. Keeler)

Fermoy v St Marys Carrig Park (A. Mylod)

Innshvilla v Leeds Jake O’Donoghue Park (J. Lyne)



Wednesday 24th August

(7pm Kick-Off)



Daly Industrial Supplies U19 League Cup



Carrigaline Utd B v Castleview Ballea Park (P. Buckley)

College Corinthians v Everton Corinthians Park (D. Deady)

Avondale Utd v Wilton Utd Avondale Park (T. Long)

Lakewood Ath v Ringmahon Rgs Ovens (F. Murphy)

Mayfield Utd v Strand Utd Mayfield Park (P. Murphy)

Youghal Utd v Midleton Adrath Park (R. Murphy)

Blarney Utd A v Ballincollig O’Shea Park (A. O’Regan)

Thursday 25th August

(7pm Kick-Off)



Gussie Welsh Perpertual Trophy



Midleton v Douglas Hall Knockgriffin (D. Keeler)

Carrigaline Utd A v Castleview Ballea Park (J. Linehane)

Ringmahon Rgs v Croshaven Ringmahon Park (P. O’Sullivan)

Avondale Utd B v Everton Avondale Park (K. Morey)

College Cor. B v Greenwood Corinthians Park (J. Sweeney)

Lakewood Ath B v Wilton Utd Ovens (A. Mylod)

Riverstown v Rockmount Eastcliffe (S. O’Connell)

Buttevant v Bandon Abbyview (D. O’Mahony)

Blarney Utd v Castlebrdige Celtic O’Shea Park (M. Barry)

Comments